gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
7 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 7 επισκέπτες

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

Αναπαραγωγή

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αναπαραγωγή Empty Αναπαραγωγή

Δημοσίευση από akoum Δευ Μάης 25, 2009 1:07 pm

Είμαι νέος στο χώρο. Πριν από ένα μήνα απέκτισα το πρωτο μου ζευγάρι καναρίνια. Προλαβαίνω να τα ζευγαρώσω; Το κλουβί τους το έχω σε εσωτερικό χώρο με καλή θερμοκρασία (περίπου 20 oC) και αρκετό τεχνιτό φως (14 ώρες την ημέρα) που ελέγχεται σταθερά με χρονοδιακόπτη. Τους κάνω την απαιτούμενη διατροφή, τα πουλιά δεν μαλώνουν αλλά δεν κτίζουν και φωλιά. Τι να κάνω; Να σταματίσω την προσπάθεια ή να συνεχίσω; Σκέφτομαι τις ημερομηνίες. Δεν θέλω να κάνω κάτι κακό στα πουλιά.

akoum
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Άντρας Χοίρος
Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ηλικία : 53
Τόπος : Ηράκλειο - Κρήτης
5456

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναπαραγωγή Empty Απ: Αναπαραγωγή

Δημοσίευση από xoisnic Δευ Μάης 25, 2009 3:32 pm

αν δε πυρωσαν ως τωρα, χωρισε τα. μαλλον ηταν απο γεννα δεκεμβριου και δεν ειναι οριμα ακομη.τωρα ειναι αργα για ζευγαρωμα. μεχρι να τα πυρωσεις και να κανουν αυγο θα ειναι πολυ ζεστα για ζευγαρωμα
xoisnic
xoisnic
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 69
Τόπος : κΑΒΑΛΑ
5699

ΦΗΜΗ : 18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναπαραγωγή Empty Απ: Αναπαραγωγή

Δημοσίευση από Admin Δευ Μάης 25, 2009 5:27 pm

επειδη ο νικος κατι εχει μυριστει για τα πουλια αν εχουν δαχτυλιδι στο ποδι τους γραψε μας τα στοιχεια και το χρωμα του δαχτυλιδιου για να μπορεσουμε να σε κατατοπισουμε ακομα πιο καλα , καλως ηλθες κιολας και καλη διαμονη
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9385

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναπαραγωγή Empty Απ: Αναπαραγωγή

Δημοσίευση από muthos Δευ Μάης 25, 2009 7:06 pm

θα συμφωνήσω και εγώ με τον Νίκο και θα σου έλεγα καλύτερα να τα αφήσεις για φέτος γιατί είναι πολύ αργά και να μπεις δυναμικά από του χρόνου παρά να τα ταλαιπωρήσεις φέτος που αυτό θα έχει και της συνέπειες του

muthos
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 54
Ηλικία : 45
Τόπος : Αθηνα
5643

ΦΗΜΗ : 2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναπαραγωγή Empty Απ: Αναπαραγωγή

Δημοσίευση από akoum Δευ Μάης 25, 2009 7:45 pm

Για τις ηλικίες των πουλιών είμαι σίγουρος ότι εναι οι κατάλληλες, δηλαδή είναι και τα δύο του 2008. Οι ζέστες με προβληματίζουν, ειδικά εδώ στην Κρήτη. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σας. Θα συνεχίσω και αυτή την εβδομάδα με τροφές και πολυβιταμινη ανά τριήμερο και αν δεν γίνει τίποτα, τότε θα τα βγάλω από την ζευγαρώστρα. Από σήμερα το πρωϊ , εβαλα ξανά το διαχωριστικό και ελπίζω να μην πάθουν τίποτα. Το αν "πυρώσουν" ή όχι, πλέων δεν με νοιάζει . Ξέχασα να σας πω, ότι ενώ το αρσενικό κελαϊδούσε ζωηρά πριν το τοποθετήσω στην ζευγαρώστρα, αμέσως μετά σταμάτησε. Είναι φυσιολογικό αυτό; Μπορεί η κανάρα να "πυρώσει" χωρίς τραγούδι;

akoum
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Άντρας Χοίρος
Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ηλικία : 53
Τόπος : Ηράκλειο - Κρήτης
5456

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναπαραγωγή Empty Απ: Αναπαραγωγή

Δημοσίευση από Admin Δευ Μάης 25, 2009 7:51 pm

το οτι εχουν δαχτυλιδι του 2008 δεν σημαινει και πολλα γιατι και δεκεμβριο 2008 ειχαμε...... τελος παντων ας ελπισουμε οτι εινα ιπαλια πουλια,το θεμα ειναι οτι ναι η θηλυκια μπορει να πυρωσει και χωρις τραγουδι αλλα θα σου παρει μηνες...... βαλε ενα πλαστικο χωρισμα να μην βλεπονται τα πουλια και να κελαηδαει το αρσενικο,με το κελαηδημα αυτο κανει,καλει την θηλυκια για ζευγαρωμα,οποτε τωρα που την βλεπει γιατι να κελαηδησει???????????αναμενουμε νεα
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9385

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης