gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
8 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 8 επισκέπτες

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

Η ανθρώπινη ζωή.

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Η ανθρώπινη ζωή. Empty Η ανθρώπινη ζωή.

Δημοσίευση από sakis syros Πεμ Απρ 23, 2009 2:15 pm

Πρίν πολλά - πολλά χρόνια, ο Θεός αποφάσισε να φτιάξει τα ζώα και τον άνθρωπο.

Την πρώτη λοιπόν μέρα, έπλασε το σκύλο. Και του είπε: "Θα κάθεσαι όλη μέρα στο χαλάκι της μπροστινής βεράντας και θα γαβγίζεις σε όποιον περνάει. Και για αυτή τη ζωή , σου δίνω 20 χρόνια!". Ευχαριστώ Θεέ μου, απάντησε ο σκύλος αλλά μήπως είναι πολλά 20 χρόνια για να γαβγίζω?? Να κρατήσω μόνο τα δέκα και να αφήσω τα υπόλοιπα 10 ??? Κι ο Θεός, συμφώνησε.

Τη δεύτερη μέρα, έπλασε τον πίθηκο. Και του είπε: "Πίθηκε θα κάνεις συνέχεια κόλπα για να διασκεδάζεις τον άνθρωπο και να τον κάνεις να γελάει. Και γι αυτό σου δίνω 20 χρόνια." Ευχαριστώ Θεέ μου, απάντησε ο πίθηκος αλλά 20 χρόνια για να κάνω κόλπα στον άνθρωπο, πολλά μου φαίνονται, Θα μπορούσα να κρατήσω μόνο τα δέκα και να αφήσω τα υπόλοιπα δέκα ??. Και ο θεός συμφώνησε.

Την τρίτη μέρα, ο Θεός, έπλασε την αγελάδα. Και της είπε: " Εσύ αγελάδα, θα ξυπνάς από τα χαράματα, θα δουλεύεις σαν σκλάβος στο πλευρό του ανθρώπου και με το γάλα σου θα βοηθάς στην ανατροφή της οικογένειάς του. Και για αυτή τη ζωή, σου δίνω 60 χρόνια!!". Η αγελάδα ευχαρίστησε το θεό και του είπε: "Θεέ μου δεν ξέρω αν θα αντέξω 60 χρόνια να κάνω το σκλάβο του ανθρώπου και της οικογενείας του. Μήπως να κρατούσα τα 20 και να άφηνα τα υπόλοιπα 40 ???". Και ο θεός συμφώνησε.

Την τέταρτη μέρα , ο Θεός αποφάσισε να πλάσει και τον άνθρωπο. Και του είπε: " Ανθρωπε, θα τρως, θα πίνεις, θα διασκεδάζεις, θα κοιμάσαι και θα ερωτεύεσαι και για όλα αυτά σου δίνω 20 χρόνια." Είκοσι χρόνια μόνο?? απάντησε ο άνθρωπος. Δεν γίνεται να πάρω και τα δεκα που άφησε ο σκύλος, τα δέκα του πιθήκου και τα 40 της αγελάδας? Μαζί με τα 20 δικά μου, θα έχουμε 80, οκ??? Και ο θεός συμφώνησε.

Κι έτσι λοιπόν ο άνθρωπος, ζεί τα πρώτα είκοσι χρόνια, τα δικά του, ανέμελα, τρώει πίνει, κοιμάται, διασκεδάζει. Τα επόμενα 40, της αγελάδας, σηκώνεται από τα χαράματα και δουλεύει σαν σκλάβος για να αναθρέψει την οικογένειά του, τα επόμενα δέκα, του πιθήκου, κάνει κόλπα για να διασκεδάσει τα εγγόνια του και τα τελευταία δέκα , του σκύλου, κάθεται στη μπροστινή βεράντα και ... γαβγίζει σε όποιον περνάει!!!!!

Αυτά για να μάθουμε να είμαστε .... πλεονέκτες Laughing Laughing Laughing
sakis syros
sakis syros
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Κατσίκα
Αριθμός μηνυμάτων : 436
Ηλικία : 56
Τόπος : Σύρος
5989

ΦΗΜΗ : 66

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ανθρώπινη ζωή. Empty Απ: Η ανθρώπινη ζωή.

Δημοσίευση από Admin Πεμ Απρ 23, 2009 6:32 pm

πολυ καλο σακη....... αλλα ξεχασες φιλε και τα 3 πιθηκακια,δεν ακουω,δεν βλεπω και δεν μιλαω.................
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9385

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ανθρώπινη ζωή. Empty Απ: Η ανθρώπινη ζωή.

Δημοσίευση από RED Πεμ Απρ 23, 2009 8:22 pm

Πολύ καλό cheers

RED
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
5711

ΦΗΜΗ : 2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης