gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
5 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 5 επισκέπτες

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

νεο μελος

+2
simos
makoulas1988
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

νεο μελος  Empty νεο μελος

Δημοσίευση από makoulas1988 Κυρ Μαρ 04, 2012 5:30 pm

παιδια σημερα το μεσιμερη πιγα εξω τα αλαξω τροφη στα καναρινια καρδερινες που εχω εξω μπας και βγαλω κανεναν μουλο ειδα ποιασμενο εναν φλωρο λογικα το πηρα τον εβαλα μεσα μαζι με κατι καναρινια που δεν εχουν θυλικιες και ηταν μια χαρα ουτε τρομαζε οταν με εβλεπε ουτα τιποτα αλλα ισα ισα πιγε αμεσως τπειε νερο και μετα πλακοθικε στην τροφη αλλα αυτο που μου εκανε εντιποση ειναι οτι στο ποδι του φοραει κατι σαν χαντρο αλλα δεν εχει κοδικους νουμερα και τετοια αλλα και δεν παει πανο κατο δεν εκατσα να ασχολιθω παραπανο με το πουλι το αφισα στην ισιχια του, παιζι να ειναι εκτρωφης το πουλακι

makoulas1988
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Δράκος
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 35
Τόπος : αλεξανδρεια ημαθιας
4615

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νεο μελος  Empty Απ: νεο μελος

Δημοσίευση από simos Κυρ Μαρ 04, 2012 11:39 pm

πως πιαστηκε ο φλωρος καλε?????βρε μπας και βαζεις παγιδες???αν δεν φοραει δαχτυλιδι με κωδικο,δεν ειναι εκτροφης.

simos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 51
Τόπος : χιος
5673

ΦΗΜΗ : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νεο μελος  Empty Απ: νεο μελος

Δημοσίευση από Admin Δευ Μαρ 05, 2012 8:45 am

simos έγραψε:πως πιαστηκε ο φλωρος καλε?????βρε μπας και βαζεις παγιδες???αν δεν φοραει δαχτυλιδι με κωδικο,δεν ειναι εκτροφης.

συμφωνω και επαυξανω με τον προλαλησαντα.
μην ξαναφερθει το θεμα του φλωρου
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9384

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νεο μελος  Empty Απ: νεο μελος

Δημοσίευση από alicedros Δευ Μαρ 05, 2012 3:05 pm

Εγω προτινω να το αφησεις ελευθερο... Very Happy

Φιλικα
Αλικη

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4976

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νεο μελος  Empty Απ: νεο μελος

Δημοσίευση από orion Δευ Μαρ 05, 2012 7:40 pm

Συμφωνώ με την Αλίκη
orion
orion
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ηλικία : 42
Τόπος : Γαλάτσι
5041

ΦΗΜΗ : 0

http://timbradoscanary-r74.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νεο μελος  Empty Απ: νεο μελος

Δημοσίευση από makoulas1988 Τρι Μαρ 06, 2012 1:25 am

simos έγραψε:πως πιαστηκε ο φλωρος καλε?????βρε μπας και βαζεις παγιδες???αν δεν φοραει δαχτυλιδι με κωδικο,δεν ειναι εκτροφης.


οχι παιδια δεν βαζω παγιδες απλα το καλοκαιρη με ειχαν φυγει πανο απο 6 7 καναρινια και 3 αρσενικα παπαγαλακια ....

και λιγο πρην αρχισουν τα χιονια ειχε ερθει ενας φιλοσ μου και μου ειπε πως στο δεντρο του ειχε κατσι ενα παπαγαλακι προσπαθισε να το πιαση αλλα τζιφοσ ηταν ταλεποριμενο του ελυπε η ουρα και εμοιαζε με το τελευταιο που μου ειχε φυγη με εβαλε στον πυρασμο πιγα σε ενα πετ σοπ και πιρα μια καπατζα και την εβαλα στην εξςτερικη κλουβα που εχω και το μονο πουλι που πιστικε ηταν αυτοσ ο φλορος ο οποιος ειδα σημερα εχει σαν δαχτιλιδει στο ποδι του αλλα δεν ειναι δαχτιλιδυ αλλα σαν σολινακι λαστιχο κοιταξα να δω αν βγενει αλλα δεν βγενει και δεν ειναι κομενο πουθενα που να δυχνει οτι το επιασαν μεγαλο και το εβαλα αλλα σιγουρα μικρο και σας ορκιζομε οτι το πουλακι ειναι παρα πολυ ηρεμο μεσα στο κλουβι τα καναρινια τρομαζουν ποιο πολυ αποτι ο φλοροσ θα βγαλο φοτο αυτο στο ποδι του να το δειτε και αν κρινετε να τον αφισο τον αφηνο δεν με πειραζει καθολου......


και για να μην νομιζετε οτι ειμαι ατομο οτι στινο παγιδες και τεοια σαν ειπα η ψορα για τα οδικα με μπικε απο εναν φιλο μου που ειχε καναρινια αλλα και ηταν ολοι μερα στα χωραφια για να πιαση καρδερινες και αλλα διαφορα τετοια εμενα δεν με αρεσε κατοι τετοιο να τρεχο και να φυλακιζω τα καημενα τα πουλακα να ποιανο 10 πουλια και την αλλη μερα τα 7 να ειναι ψοφια και τα αλλα 3 ετοιμα να ψωφισουν και γιαυτο πιγα και αγορασα καναρινια οπως και ολοι μας αυτο καναμε ο προτο λογοσ ειναι αυτοσ και ο δευτεροσ φιλε σιμο δουλευο πακετας εχω δεσμο 4 με 5 χρονια σχεδο και δεν εχω ουτε να παω να ποιο καφε με τα φιλαρακια μου ο μονο χρονος ειναι που μου μενη ειναι οτα σχολαω 2 3 μπορι 5 το πρωι που παω στα νετ να μπω τι κανει η παρεα μας και μετα σπιτη για υπνο μετα ξυπναω 4 5 το απογευμα κοιταω τα πουλια μου παω για μπανιο αν προλαβω τρωω σπιτη και στις 6κ30 ξανα παω για δουλεια μια κυριακη μου μενει και αυτην παω στο μωρο και οχι να στισω παγιδες οσω κιαν φενεται τραβιγμενω αυτην ειναι η ζωη μου η καθημερινιτιτα μου
ευχαριστω

makoulas1988
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Δράκος
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 35
Τόπος : αλεξανδρεια ημαθιας
4615

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νεο μελος  Empty Απ: νεο μελος

Δημοσίευση από redcanary Τρι Μαρ 06, 2012 11:14 am

Προσωπικά εκτιμώ τους ανθρώπους που δουλεύουν σκληρά.
Αν θες ανεβασε μια φωτο να δούμε το δαχτυλίδι - λάστιχο που εχει στο πόδι του, μήπως οι εμπειρότεροι καταλάβουν τί είναι. Μην το πιάσεις και το τρομάξεις βγάλε οσο καλύτερη φωτο μπορείς κοντινή στο πόδι.
Αν το πουλί είναι εκτροφής ή μεγαλωμένο σε κλουβί, τότε το πιο πιθανο είναι ότι θα φαγωθεί αν αφεθεί ελεύθερο. Δεν θα ξέρει να κρυφτεί και δεν θα ξερει να βρει να φαει.

redcanary
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 150
Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
5791

ΦΗΜΗ : 8

http://www.trani.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νεο μελος  Empty Απ: νεο μελος

Δημοσίευση από simos Τρι Μαρ 06, 2012 11:20 pm

μακη δεν ηταν αναγκη να απολογιθεις.ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει στο κουμασι του.και πραγματικα δεν ενδιαφερει και κανεναν απο εδω μεσα, αν ο αλφα η ο βητα πιανει πουλια.προς θεου δεν μιλαω για σενα τωρα,μιλαω γενικα.ο πρωτος λογος ειναι οτι αν μιλαμε εδω για πιασμενα πουλια,εκθετουμε σε μεγαλο βαθμο,τον ιδιοκτητη του φορουμ.(συνθηκη CITES).και ο δευτερος λογος ειναι οτι καποιοι απο μας,αν και εχουμε τα αγριοπουλια μες τα ποδια μας,εχουμε δωσει οτι εχουμε και δεν εχουμε,για να αποκτησουμε αγριοπουλια εκτροφης.και αυτο θελω να το σεβονται καποιοι.και δεν το λεω για σενα,γενικα μιλαω.

simos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 51
Τόπος : χιος
5673

ΦΗΜΗ : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νεο μελος  Empty Απ: νεο μελος

Δημοσίευση από makoulas1988 Τετ Μαρ 07, 2012 12:12 am

και εγω σιμο δεν θελω αγρια πιασμενα αλλα να βρω εκτροφεις αλλα δεν γνορισα καποιον που να δινει τετοια πουλια και οσους ειδα να εχουν και ρωτισα για τιμη απλα δεν απαντισαν τ.παντον αυτη ειναι αληθεια δεν μπορεσα να τραβιξω φοτο σημερα αλλα αυριο το απογευμα θα ανεβασω οσω καλητερη φοτο μπορω

makoulas1988
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Δράκος
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 35
Τόπος : αλεξανδρεια ημαθιας
4615

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νεο μελος  Empty Απ: νεο μελος

Δημοσίευση από Admin Τετ Μαρ 07, 2012 8:10 am

μακη πρωτον δνε χρειαζεται να ορκιζεσαι για τιποτα,
δευτερον το "δαχτυλιδι" που λες ειναι οντως κομματι αλλα οχι απο λαστιχο αλλα απο το εξωτερικο περιβλημα του καλωδιου.... παλια τακτικη καπποιων "εξυπνων" πουλοπιαστων. εαν θες να το κρατησεις ειναι δικαιωμα σου, εαν θες να το αφησεις ειναι παλι δικαιωμα σου ΟΜΩΣ εαν θελησεις ποτε τιποτα γι αυτο το πουλι ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΨΩ να αναρτησεις ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ ουτε μισο θεμα εδω, για να μπορεσει καποιος να αναρτησει θεμα για ιθαγενη της ευρωπης θα πρεπει να εχει γραψει κωδικους δαχτυλιδιων και να εχει δειξει και φωτογραφιες με τα δαχτυλιδωμενα πουλια, ΔΕΝ επιτρεπεται για κανενα λογο και για τιποτα να εκτιθεμεθα ολοι εδω, οχι μονο εγω, ο σιμος, ο βασιλης ο μανουσης και ο γιωργος ο τριανταφυλλου [ μας ερχεται εντος λιγων ημερων απο μεταγραφη ως μελος πλεον εκτος απο πολυ καλος φιλος] εχουν δωσει τα μαλλιοκεφαλα τους για να λενε οτι εχουν εκτροφη ιθαγενων, αν ο οποιοςδηποτε -δεν μιλω για σενα- αρχιζει και με τις συμβουλες των παραπανω παιδιων βγαζει ιθαγενη απο πιασμενα πουλια δεν εχει νοημα η εκτροφη........ γι αυτο το θεμα κλειδωνει παρε μια αποφαση ολομοναχος χωρις να σε επηρεαζει τιποτα αλλο οπως το οτι κι εσυ εδωσες καποια λεφτα για τα καναρινια σου και περιμενεις το αποτελεσμα τωρα, ετσι και αυτα τα παιδια τωρα εχουν ΧΡΥΣΟΤΡΙΠΛΟΠΛΗΡΩΣΕΙ τα πουλια τους και αν δεν μπορουν μονοι τους να υπερασπιστουν την επιλογη τους να τα πληρωσουν θα εχουν εμενα εδω και πιστευω ολους, συμμαχο.

ευχαριστουμε και πιστευω να πραξεις το σωστο οχι μονο για το πουλακι, οχι μονο για σενα αλλα και για ολους τους εκτροφεις των ωδικων πτηνων αφου τετοιες κινησεις αποδυκνειουν οτι ειμαστε εκτροφεις και οχι απολυτα και μεμονωμενα αν βγαζουμε η δεν βγαζουμε πουλια.
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9384

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης