gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

Εκτροφή Μπαλκονιού

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Εκτροφή Μπαλκονιού Empty Εκτροφή Μπαλκονιού

Δημοσίευση από Nektarios Κυρ Φεβ 27, 2011 9:19 pm

Καλησπέρα

Σκέφτομαι να οργανώσω την εκτροφή μου καλλίτερα στο μπαλκόνι μου
Αυτά που θα ήθελα να ρωτήσω είναι
1) Να προτιμήσω κλουβιά που είναι κλειστά και ανοικτά μόνο το εμπρός μέρος για μεγαλύτερη προστασία ?
2) Θέλω να αγοράσω κλουβιά καλής ποιότητας να τα βάλω το ένα πάνω στο άλλο , οι διαφορές στην τιμή που υπάρχουν είναι μόνο θέμα εταιρίας ? υπάρχει ουσιαστική διαφορά την πρακτικότητα και την ποιότητα ( καθαρισμός - αντοχή στο χρόνο)
3) Ο χώρος που μπορώ να διαθέσω για κλουβιά είναι 1.15 πλάτος χ 2.30 ύψος , μπορώ να ξεκινήσω απο το πάτωμα ή πρέπει να αφήσω μερικούς πόντους σε τραπεζάκι - ντουλαπάκι ? στο ύψος μέχρι που είναι καλά ?

Αφού βάλω τα κλουβιά (θα ήθελα κλουβιά ζευγαρόστρες με μετακινούμενο χώρισμα , 5 όροφοι ) , σκέφτομαι προστατευτική ζελατίνα ( κάτι σαν ναιλον τέντα κάθετη που έχουν στα μαγαζιά ) στο άνοιγμα πλάτος των κλουβιών και σε αρκετή απόσταση μπροστά από την πρόσοψη περίπου 1.20( να χωρά και εμένα μέσα οταν είναι κάτω), που να την κατεβάζω μόνο όταν κάνει κρύο το χειμώνα καθώς και όταν καθαρίζω τα κλουβιά διότι έχω χάση πουλάκι που "πέταξε" όταν άλλαζα τροφή ανάμεσα από το πορτάκι και το χέρι μου.

Θα ήθελα την γνώμη σας με βάση τις εμπειρίες σας για να αποφύγω λάθη και χαμένα χρήμματα
Θα στεγαστούν Γκούλντιαν και μερικοί κοινωνικοί σπίνοι
Εάν γνωρίζετε να προτείνετε με κάπιο λινκ κλούβες ( έαν επιτρέπετε φυσικά ) αλλιώς με προσωπικό μήνυμα.

Ευχαριστώ
Nektarios
Nektarios
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Αριθμός μηνυμάτων : 37
4898

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκτροφή Μπαλκονιού Empty Απ: Εκτροφή Μπαλκονιού

Δημοσίευση από simos Κυρ Φεβ 27, 2011 10:51 pm

νεκταριε σε οτι ρωτησες μεχρι τωρα απαντησες μονος σου.
1)για μενα καλυτερα κλειστες κλουβες αφου θα ειναι εξω.
2)διαφορες τεραστιες.οτι πληρωσεις ομως περνεις.
3)αφησε 50 ποντους και βαλε ενα ντουλαπακι.θα σου χρειαστει.
και αν βαλεις και μια τεντα διαφανη για τον αερα και την βροχη εισαι τζιτζι που λεει και ο λευτερης.οσο για κλουβες εγω δεν μπορω να σου προτεινω κατι.....καταλαβαινεις φανταζομαι...

simos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 51
Τόπος : χιος
5673

ΦΗΜΗ : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκτροφή Μπαλκονιού Empty Απ: Εκτροφή Μπαλκονιού

Δημοσίευση από Admin Δευ Φεβ 28, 2011 2:33 pm

το θεμα ειναι λεπτο νεκταριε και πανο........

προκειται για εξωτερικη εκτροφη που δεν υπαρχει γενικως προβλημα ΑΛΛΑ μιλαμε για εξωτικα, που η κατωτερη θερμοκρασια που ανεχονται ειναι 18 βαθμοι.........

το κοστος του εξοπλισμου δεν θα πρεπει να σε προβληματιζει νεκταριε γιατι μια φορα θα τα παρεις,οποτε παρτα και να ειναι καλα........

ο εξοπλισμςο ομως δεν εχει σχεση με την τοποθεσια της εκτροφης σου......καλυτερα ειναι σε κλειστο χωρο,σκεψου εγω τα εχω κλειστα και σημερα τα βλεπω καπως τα πουλια αφου η θερμοκρασια εχει πεσει σε 3 μερες 15 βαθμους.............7 βαθμους εχουμε εδω και στο εκτροφειο μου εχω 11......................

Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9384

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκτροφή Μπαλκονιού Empty Απ: Εκτροφή Μπαλκονιού

Δημοσίευση από Nektarios Τρι Μαρ 01, 2011 7:47 pm

ξέρει κανένας για κλουβιά από Τουρκία ?
Nektarios
Nektarios
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Αριθμός μηνυμάτων : 37
4898

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης