gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

πρωτη γεννα

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

πρωτη γεννα Empty πρωτη γεννα

Δημοσίευση από mariasfy Τετ Φεβ 16, 2011 12:49 pm

καλησπερα..ειμαι ωεο μελος και επισης νεα με τα ζεμπρακια, εδω και λιγο καιρο λοιπον μου φερανε δωρο 2 ζεμπρακια ενα αρσενικο και ενα θυλικο, απο χθες παρατηρησα οτι εχουν βαλει νημα στην φωλια τους και μπαινοβγαινουν συνεχεια,επειδη δεν ξερω πολλα για την αναπαραγωγη τους εχω καποιες αποριες.. 1.οταν θα χρειαστει να τους καθαρισω μηπως φοβηθουν και δεν γεννησουν? 2.στο κουτακι με το νημα εχουν παρει τις μπροστινες κλοστουλες και ειναι λιγο βαθεια το υπολοιπο πρεπει να κανω κατι? 3.στο κλουβι υπαρχουν δυο διαφορετικες φωλιες γιατι μου ειπαν οτι ετσι ειναι καλυτερα για να διαλεξουν οποια θελουν αλλα αυτα μπαινουν και στις 2. μηπως υπαρξει καποιο προβλημα με αυτο? και 4.αν υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να ξερω παρακαλω ενημερωστε με.. ευχαριστω πολυ...

mariasfy
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Αριθμός μηνυμάτων : 9
4837

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πρωτη γεννα Empty Απ: πρωτη γεννα

Δημοσίευση από Nektarios Παρ Φεβ 25, 2011 12:59 pm

Καλησπέρα Μαρια

Εγώ όσο αφορά την καθαριότητα δεν κάνω μεγάλα "σκόντα" , δηλαδή δεν θα μεταφέρω το κλουβί όταν έχουν αυγά μέσα αλλά θα το καθαρίσω κανονικά στήν προγραμματισμένη μου συντήρηση, εξάλλου εφόσον αφορά για μια ενέργεια που γίνετε συνέχεια δεν θα τα ανησυχήσω ιδιαίτερα. Το νήμα το έχω είτε σε μανταλάκι στα κάγκελα είτε στην ειδική πλαστική θήκη που πουλάνε τα πετ σοπ ( μέσα στην φωλιά βάζο πάντα νήμα , τους "ψιλό"φτιάχνω την φωλιά δηλαδη). Δεν νομίζω να υπάρξη πρόβλημα με τις 2 φωλιές , αλλά και μία μόνο να είχες θα βολευτούν. Να τους έχεις "πηγή" ασβεστίου καθαρό νεράκι κάθε μέρα και καλή τροφή. Προσωπικά δεν παίρνω "Χύμα" τροφές για πιστεύω ότι οι συσκευασμένες ,από επώνυμη εταιρία, είναι ανώτερες και πιο καθαρές.
Nektarios
Nektarios
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Αριθμός μηνυμάτων : 37
4898

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

πρωτη γεννα Empty Απ: πρωτη γεννα

Δημοσίευση από Admin Παρ Φεβ 25, 2011 3:47 pm

ωραια αυτα πυ ειπε ο νεκταριος και θα συμπληρωσω πως στην φυση τα ζεμπρακια κανον μια φωλια και μολις ειναι ετοιμη να γεννησει παλι η θηλυκια κοτσαρουν πανω απο την παλια μια νεα φωλια ........οποτε αν αφησεις και τις 2 φωλιες μεσα στο κλουβι τελικα μην την παρεις αυτην που δεν θα διαλεξουν ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ................
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9384

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης