gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
6 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 6 επισκέπτες

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

εθελοντικές δράσεις

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

εθελοντικές δράσεις Empty εθελοντικές δράσεις

Δημοσίευση από redcanary Σαβ Απρ 21, 2012 10:40 am

Μιας που διανύουμε δύσκολες εποχές, ο εθελοντισμός και η κοινωνική προσφορά είναι περισσότερο από ποτέ απαραίτητα.
Προσωπικά κάθε χειμώνα αγοράζω μερικά δέντρα (ελάχιστης αξίας, λόγω του ότι είναι πολύ νεαρά φυτά), τα οποία φυτεύω στη γειτονιά μου.
π.χ. οταν υπάρχει ξερό δέντρο το αντικαθιστώ ή φυτεύω στο πάρκο ή σε παρτέρι.
Επίσης προσέχω πάντα να μην κατεβάζω σκουπίδια όταν ο κάδος είναι γεμάτος και όταν έχω χρόνο, μαζί με τους φίλους μου, κάνουμε μια καθαριότητα στη γειτονιά. Πάντα υπάρχει ο αναιδής που θα πετάξει το σκουπίδι του στο δρόμο, ακόμα και στο 2012...
Αν θέλετε μπορείτε να αγοράσετε όταν έχετε χρήματα κάποια δέντρακια και να τα φυτεύσετε στη γειτονιά σας. Πάντα το πράσινο είναι λίγο, αφού ζούμε στο τσιμέντο, οπότε θα προσφέρετε στη γειτονια σας. Επίσης παροτρύνετε τους γείτονές σας να είναι περισσότερο να μην πετάνε τα σκουπίδια τους όπου να ναι και αν μπορείτε οργανώστε μια συλλογική δράση καθαριότητας της γειτονιάς σας.

redcanary
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 150
Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
5792

ΦΗΜΗ : 8

http://www.trani.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εθελοντικές δράσεις Empty Απ: εθελοντικές δράσεις

Δημοσίευση από gianniskilkis Σαβ Απρ 21, 2012 8:22 pm

Μπράβο Δαμιανέ πολύ ωραίο σχόλιο , αλλά ξεχνάς να πεις το κυριότερο !!!
Όσοι δεν έχετε κώλυμα από διάφορους λόγους να ρίχνεται κλωτσιές ,σε εκείνους που δεν κάνουν αυτά τα μικρά και σημαντικά... (όσοι δεν μπορείτε να τους κλωτσήσετε να μην τους μιλάτε ,μην τους δίνετε σημασία όταν σας μιλάνε και σας καλημερίζουν ,έτσι όταν σας ζητούν τον λόγο να τους λέτε για ΄κείνο που έκαναν ή παρέλειψαν να κάνουν... )
gianniskilkis
gianniskilkis
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Μαϊμου
Αριθμός μηνυμάτων : 145
Ηλικία : 55
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
4972

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εθελοντικές δράσεις Empty Απ: εθελοντικές δράσεις

Δημοσίευση από simos Σαβ Απρ 21, 2012 10:46 pm

μπραβο δαμιανε τι να πω......απο αυτους που πετανε σκουπιδια στο δρομο δεν ειμαι.....αλλα μεχρι εκει......πολυ ωραια ολα αυτα που κανεις,πραγματικα.και σε τιμουν.αυτο ειναι πολιτισμος.....και εσυ εισαι ζωντανο παραδειγμα.

simos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 51
Τόπος : χιος
5674

ΦΗΜΗ : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εθελοντικές δράσεις Empty Απ: εθελοντικές δράσεις

Δημοσίευση από Admin Δευ Απρ 23, 2012 9:17 am

αλλη μια αποδειοξη για το χαρακτηρα του φιλου δαμιανου, ευγε φιλε, παραδειγμ προς μιμησην
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9385

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εθελοντικές δράσεις Empty Απ: εθελοντικές δράσεις

Δημοσίευση από orion Δευ Απρ 23, 2012 11:52 am

Μπράβο... εγώ ως Πρόσκοπος είμαι ενεργός σε ανάλογες δράσεις... Basketball
orion
orion
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ηλικία : 42
Τόπος : Γαλάτσι
5042

ΦΗΜΗ : 0

http://timbradoscanary-r74.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εθελοντικές δράσεις Empty Απ: εθελοντικές δράσεις

Δημοσίευση από redcanary Δευ Απρ 23, 2012 12:24 pm

Παιδιά αν θέλετε μπορούμε να οργανώσουμε μια ομαδική φύτευση τέλη φθινοπώρου.
Εγραψα από τώρα το μήνυμα, ώστε να μην πιαστεί κανείς οικονομικά απροετοίμαστος και το κόστος να μοιραστεί στους επόμενους μήνες.
Ευχαριστώ όλους!

redcanary
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 150
Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
5792

ΦΗΜΗ : 8

http://www.trani.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εθελοντικές δράσεις Empty Απ: εθελοντικές δράσεις

Δημοσίευση από Admin Τετ Απρ 25, 2012 8:52 am

αν θελετε να το αναλυσουμε με τον τροπο που λεει ο δαμιανος ειμαι διαθεσιμος παιδια ΑΛΛΑ να ξερετε οτι σε ειδικα πλαισια ειμαι καθετα και οριζοντια αντιθετος με την "εθελοντικη" ή δενθελοντικη δραση ..............
ειναι πολυ μεγαλη συζητηση και αν θελετε την αναλυουμε ειμαι θετικος ........
ευχαριστω.

Υ.Γ. αφορμη ειναι η προταση του δαμιανου............
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9385

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εθελοντικές δράσεις Empty Απ: εθελοντικές δράσεις

Δημοσίευση από simos Τετ Απρ 25, 2012 10:33 pm

κοιτα λευτερη.....αν βγω εγω στην γειτονια μου και τους πω,"παιδια παμε να αγορασουμε δεντρακια,να φυτεψουμε στην γειτονια"η "παιδια παμε να μαζεψουμε κανα σκουπιδι απο τους δρομους"το πιο πιθανον ειναι να με λιθοβολισουν......εδω λευτερη μειλαμε οτι ολους μας,μας εχουν φερει στα ορια της αντοχης μας.
αλλος δεν εχει δουλεια...αλλος εχει δουλεια,αλλα εχει να πληρωθει 6 μηνες.....αλλος εβαλε λουκετο στο μαγαζι του....αλλος χανει το σπιτι του,γιατι δεν μπορει να πληρωσει το δανειο.....αλλος ζει αποκλειστικα απο τα συσσιτια.....αλλος εχει αρρωστο το παιδι του,και δεν εχει δουλεια ο ιδιος....οποτε το τελευταιο που θα σκευτει καποιος ειναι να παει να αγορασει δεντρακια.υπαρχει πολυ οργη εδω λευτερη.και το ηφαιστειο θα σκασει οπου να νε.κοντα ειναι ο καιρος.........

simos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 51
Τόπος : χιος
5674

ΦΗΜΗ : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εθελοντικές δράσεις Empty Απ: εθελοντικές δράσεις

Δημοσίευση από Admin Παρ Απρ 27, 2012 8:26 am

egω σιμο δεν αναφερομαι στην σημερινη κατασταση ,οπως πολυ σωστα περιεγραψες, αναφερομαι στον "εθελοντισμο" ως ιδεα.

γιατι να πανε τα παιδακια να καθαριζουν τις παραλιες οταν οι δημοι που τις εχουν ΔΕΝ προσλαμβανουν προσωπικο γι αυτο, κια οπου το προσλαμβανουν το χρησιμοποιουν για αλλοτρια καθηκοντα???
γιατι οι δημοι που εχουν καμενες εκτασεις δεν χρηματοδοτουνται ωστε να αναδασωνουν τις καμενες περιοχες και φυσικα να εχουν προσωπικο εμμισθο ωστε να συντηρει τα δεντρυλλια, διοτι μονα τους δεν γινονται αφου ειναι "ημερα" και οχι "αγρια" δεντρυλλια???
σε αυτο το πλαισιο ειμαι εναντιον, μια δουλεια που μπορει να γινει με πληρωμη καποιων ανθρωπων ολοι προσπαθουν να την κανουν τσαμπα με γνωμονα το "κοινο" συμφερον, και ειναι ψεμα διοτι τα κονδυλια αυτα αναλωνονται αλλου..............
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9385

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εθελοντικές δράσεις Empty Απ: εθελοντικές δράσεις

Δημοσίευση από simos Παρ Απρ 27, 2012 10:26 pm

πολυ σωστα.και να σου πω και κατι?θες κυριε κρατος εθελοντες?πολυ ωραια!να παω και εγω,να παει και ο Α και ο Β.....και να σκουπηζουμε δρομους,να καθαριζουμε παραλιες,να αναδασωνουμε,να τρεχουμε το καλοκαιρι να σβηνουμε φωτιες.....ναι αλλα μετα δεν θα μας σκισεις στη φορολογια,ουτε θα μας τρελανεις στα χαρατσια,ουτε θα μειωνεις τον ηδη χαμηλο μισθο μας....να καουν ολα να γινουν σταχτη.......βαρεθηκα να ακουω οτι εμεις φταιμε για ολα,και οχι αυτοι που κυβερνουν.θα μου πεις λευτερη ομως,οτι αυτους που κυβερνουν εμεις τους ψηφισαμε......ναι αλλα οχι εγω και καποιοι ακομα............

simos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 51
Τόπος : χιος
5674

ΦΗΜΗ : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εθελοντικές δράσεις Empty Απ: εθελοντικές δράσεις

Δημοσίευση από Admin Τετ Μάης 02, 2012 8:54 am

ετσι ειναι φιλε σιμο και ευχομαι στις 6 του μαη να το σκεφτουμε πολυ σοβαρα το ποιους και ποιες θα στηριξουμε με την ψηφο μας, γιατι εγω φιλε ειμαι συνδικαλιστης πλεον με το Π.Α.ΜΕ. και ειναι οι μονοι που ενδιαδερονται για την εργατια και οι μονοι που ακουνε τα μπινελικια απο τον πολυ κοσμο.............. ας κοιταξουμε να ειμαστε σωστοι ως ανθρωποι και δεν θα χρειαστει ο εθελοντισμος να ειστε σιγουροι............
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9385

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εθελοντικές δράσεις Empty Απ: εθελοντικές δράσεις

Δημοσίευση από simos Τετ Μάης 02, 2012 10:58 pm

ο λαος εχει το καλυτερο οπλο στα χερια του.την ψηφο.με την ψηφο του πρεπει να διωξει,τους κλεφτες,και τους ψευτες,που για 40 χρονια "κυβερνουν",(λες και η ελλαδα ειναι τσιφλικι τους)ισοπεδωνωντας τα παντα.......και τωρα οι ιδιοι που μας εφεραν σαυτη την κατασταση,οι ιδιοι ,μας παρουσιαζονται σαν σωτηρες.

simos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 51
Τόπος : χιος
5674

ΦΗΜΗ : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης