gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
5 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 5 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

+2
Admin
husq
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από husq Πεμ Μαρ 24, 2011 7:34 am

καλημέρα σε όλους! έχω φαΐ σκάλωμα να βρω ένα ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα. έχω διάβαση ότι πεζή στο διαδίκτυο και έχω ρωτήσει αρκετά pet shop τα οποια φοβάμαι παρα πολύ.
από το pet shop που ψωνίζω μου είπαν 65 το κομμάτι αρσενικά θηλυκά για τα timbrados αλλα είμαι πολύ επιφυλακτικός αν και ψωνίζω από εκεί χρώνια.

θα ήθελα την συμβουλή σας!

husq
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Αριθμός μηνυμάτων : 5
4794

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty Απ: ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από Admin Πεμ Μαρ 24, 2011 3:40 pm

μας ρωτας ενα πραγμα που ειναι καθαρα υποκειμενικο για την τιμη, η τιμη ενος πουλιου εξαρταται απο πολλους παραγοντες.......

επισης ολα αυτα τα πουλια που ζητας χρειαζεται να εχεις καποια εμπειρια σχετικα καλου επιπεδου για να τα εχεις αυτα τα πουλια.......ας σχολιασουν και τα αλλα παιδια εγω δεν μπορω να παρω θεση
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9384

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty Απ: ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από panos Πεμ Μαρ 24, 2011 5:46 pm

Φίλε Σταύρο εγώ θα σου έλεγα αν δεν έχεις ζευγαρώσει μέχρι τώρα πουλιά να πάρεις απλά καναρίνια που είναι ποιο εύκολα και μαζί τους να μαθεις και συ την διαδικασία.
Οσο για τις τιμές όσο θέλει ο καθένας πουλάει.
panos
panos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 633
Ηλικία : 57
Τόπος : Καρπενήσι
6154

ΦΗΜΗ : 22

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty Απ: ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από simos Πεμ Μαρ 24, 2011 6:11 pm

συμφωνω με τον πανο και το λευτερη.

simos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 51
Τόπος : χιος
5673

ΦΗΜΗ : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty Απ: ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από husq Πεμ Μαρ 24, 2011 6:34 pm

μέχρι και πριν 2 χρονια είχα κάνει αρκετές γέννες! για εσάς τους πιο έμπειρους ίσος φανεί αστείο το νούμερο αλλα είχα κάμει 20 καναρίνια τα οποια τα είχα ξεκινήσει από 3 ζευγάρια. αναγκαστικά να τα δώσω επειδή παντρεύτηκα και κράτησα 2 αρσενικά μονο. τώρα θέλω να ξαναφτιάξω κοπάδι αλλα πιο σοβαρά!

husq
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Αριθμός μηνυμάτων : 5
4794

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty Απ: ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από simos Πεμ Μαρ 24, 2011 10:19 pm

να σου πω εγω σταυρο ενα αστειο νουμερο?πριν 4 περιπου χρονια απο 13 ζευγαρια καναρινια εβγαλα 8 πουλια!!!!ναι ναι καλα διαβασες οκτω.πρεπει να χω κανει παγκοσμιο ρεκορ.υπομονη και κουραγιο φιλε και σιγα σιγα θα ξαναφτιαξεις το κοπαδι σου.

simos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 51
Τόπος : χιος
5673

ΦΗΜΗ : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty Απ: ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από husq Παρ Μαρ 25, 2011 8:51 am

πακέτο! δεν βιάζομαι απλός μιας και το πήρα απόφαση είπα να το κάνω σωστά και με τα σωστά πουλια!

husq
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Αριθμός μηνυμάτων : 5
4794

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty Απ: ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από avgtoni Τετ Μάης 11, 2011 10:06 pm

για να μην ανοίξω νέο θέμα θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η διαφορά στην εκτροφή τον κοινών καναρινιών από τους αχάτες?τι πρέπει να προσέξουμε εμείς οι χομπιστες-άπειροι εκτροφής,και εάν γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω αχάτες κόκκινους η κίτρινους στην θεσσαλονικη,ευχαριστώ.

avgtoni
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Αριθμός μηνυμάτων : 9
4747

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty Απ: ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από Admin Πεμ Μάης 12, 2011 4:00 pm

η διαφορα ειναι πολυ απλα

ειναι σαν να εχεις ενα λυκοσκυλο=αχατης και ενα αδεσποτο=κοινο

το λυκοσκυλο=αχατης ειναι καθαρη ρατσα και το αδεσποτο=κοινο ειναι ημιαιμο,δηλαδη εχει 2 η και περισσοτερα αιματα μεσα του.......
ελπιζω να το εθεσα κατανοητα κα ιχωρις παρεξηγησεις.
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9384

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty Απ: ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από avgtoni Πεμ Μάης 12, 2011 5:40 pm

φιλε λευτερη αυτο που θελω να μαθω ειναι εαν χρειαζονται καποια ειδικη μεταχειριση σε σχεση με τα κοινα καναρινια,γιατι ητε ειναι καθαροαιμο καναρινι ητε ειναι ημιαιμο εαν θες μπορεις να του προσφερεις τα ιδια πραγματα.

avgtoni
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Αριθμός μηνυμάτων : 9
4747

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty Απ: ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από Admin Πεμ Μάης 12, 2011 5:46 pm

δυστυχως αν και σε γενικες γραμμες η μεταχειριση ειναι ιδια για να κανεις σωστη εκτροφη σε πουλια ρατσας θελει αρκετες εως πολλες γνωσεις και κυριως να ξοδεψεις ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ χρονο ωστε να μαθεις τα τερτιπια τους........
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9384

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty Απ: ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από avgtoni Πεμ Μάης 12, 2011 8:46 pm

σ΄ευχαριστώ πολύ Λευτέρη με κάλυψες πλήρως!!

avgtoni
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Αριθμός μηνυμάτων : 9
4747

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα! Empty Απ: ζευγάρι timbrados, κοκκινα μωζαικ αχατες και κοκκινομαυρα!

Δημοσίευση από gianniskilkis Παρ Μάης 13, 2011 5:55 pm

Καλησπέρα φίλε ,husk και κατ΄επέκταση avgtoni ,κάθε ράτσα πουλιών έχει τις δικές της ιδιαιτερότητες ,απαιτήσεις στην εκτροφή και εφ΄όσον μιλήσουμε για φωνή ,εκπαίδευση.Πολύ σωστά σας συμβούλεψαν οι παραπάνω, εμπειρότατοι φίλοι,να μην κάνετε βιαστικές κινήσεις και να μάθετε πριν ασχοληθείτε τι πουλιά θα πάρετε.Αντί κατά την δική μου άποψη να ψάχνετε πουλιά ,να κοιτάτε να βρείτε εκτροφείς που διατηρούν αυτή την ράτσα ,να τους εμπιστευθείτε ,να ακούσετε ,να δείτε στην πράξη τα προβλήματά τους και μετά να προχωρήσετε στην αγορά ενός ζευγαριού .Με αυτόν τον τρόπο θα προχωρήσετε ασφαλώς με σωστή αντίληψη για το εγχείρημα σας και τέλος θα έχετε ένα άνθρωπο να σας πει μια συμβουλή στα δύσκολα για τον οποίο θα ισχύει το κλασικό ...εάν ακούσεις εξέτασε από ποιόν άκουσες.Αυτή είναι η δική μου άποψη.
gianniskilkis
gianniskilkis
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Μαϊμου
Αριθμός μηνυμάτων : 145
Ηλικία : 55
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
4971

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης