gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

Βιταμήνες - Αυγοτροφή

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Βιταμήνες - Αυγοτροφή Empty Βιταμήνες - Αυγοτροφή

Δημοσίευση από Bullseye Δευ Αυγ 09, 2010 1:46 pm

Καλησπέρα! Ήθελα να σας ρωτήσω τι χρησιμοποιήται εκτός την βασική τροφή για τα καναρίνια σας εκτός αναπαραγωγικής περιόδου και ιδια'ιτερων συνθηκών.
1) Εγώ χρησιμοποιούσα μια χύμα αυγοτροφή με μπισκότο φρυγανια και λίγο καναβούρι αλλά σε κάποιο post διάβασα ότι δεν είναι καλή η χήμα και σε συνδιασμό με ψείρες σκουλίκια και μαμουνάκια που βρίσκω τον τελευταίο καιρό και βγαζω τα μάτια μου να την καθαρίσω αποφάσισα να την κόψω και να το ρίξω στα ετιματζίδικα Very Happy Στο petshop που πάω βρίκα αυτή την αυγοτροφή
http://www.orlux.be/NUTRI/Nutrition/Pages/Products/groupProductList.jsp?lng=3&mkt=2597&fam=-1&ani=-1&ran=2595&pro=-1 με το κίτρινο καναρίνι απ έξω μου είπαν ότι είναι πολυ καλή και απ ότι διάβασα στις οδηγίες με 2 φορές την εβδομάδα είναι οκ και στην αναπαραγωγική περίοδο καλό είναι να υπάρχει μόνημα. Εσείς σαν ποιο έμπειροι τι λέτε να την αγοράσω? Είναι λίγο τσιμπιμένη αλλά δεν έχω και πολλές επιλογές απο σκευάσματα και βαρέθηκα τα χήμα και να απολυμένω κλουβια ταϊστρες και να ψεκάζω τα πουλια μου κάθε τρεις και λίγο ψειρών στις τροφές τους. καλήτερα να δόσω κάτι παραπάνω και να έχω το κεφάλι μου ύσηχο.
2) Για τους ίδιους λόγους έκοψα και τη χύμα βασική τροφή και χρησιμοποιώ της versele-laga την Prestige canary premium αλλά κάπου διάβασα ότι θέλει συμπλήρωμα σε κεχρι μήπως ξέρει κάποιος στο 1κιλό αυτής της τροφής πόσο κεχρί θέλει συμπλήρωμα?
3)Σε κόκκινο έντονο (δεν είμαι 100% σίγουρος ότι έτσι είναι η σωστή ονομασία του αλλά το πουλί είναι κόκκινο έντονο παντού και αν τελικά το πάρω θα το βγάλω φωτο να μου πείτε) τι χρειάζετε να δίνω εκτός τη βασική τροφή?
4)Εκτός από φρούτα και λαχανικά (μήλο καρότο μαρούλι αχλάδι γλιστρίδα που δίνω εγώ) χρείαζονται και τίποτα άλλες βιταμήνες κατά τη διαρκια της εβδομάδας? πάντα υπο φυσιολογικές συνθήκες.

ΥΓ. Δεν κάνω διαφήμηση στις εταιρίες που αναφέρω παραπάνω αλλά το κατάστημα κυρίως αυτές τις εταιρίες φέρνει γι αυτό μηλάω γι αυτές.

Bullseye
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 412
Ηλικία : 37
Τόπος : Χίος
5588

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βιταμήνες - Αυγοτροφή Empty Απ: Βιταμήνες - Αυγοτροφή

Δημοσίευση από Admin Δευ Αυγ 09, 2010 9:20 pm

1] η αυγοτροφη που λες ειναι απο τις καλυτερες, ανεπιφυλακτα ναι παρτην
2] οπως ειναι η τροφη να την δινεις δεν χρειαζεται τιποτα
3] να δινεις χρωστικη για να διατηρηθει το κοκκινο χρωμα, εγω δινω το bogena intesiv
4]για τωρα μεχρι την αναπαραγωγη 1 φορα την εβδομαδα ενα καλο πολυβιταμινουχιο συμπληρωμα ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ, για μια ημερα.
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9355

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βιταμήνες - Αυγοτροφή Empty Απ: Βιταμήνες - Αυγοτροφή

Δημοσίευση από Bullseye Δευ Αυγ 09, 2010 10:09 pm

Admin έγραψε:1] η αυγοτροφη που λες ειναι απο τις καλυτερες, ανεπιφυλακτα ναι παρτην
2] οπως ειναι η τροφη να την δινεις δεν χρειαζεται τιποτα
3] να δινεις χρωστικη για να διατηρηθει το κοκκινο χρωμα, εγω δινω το bogena intesiv
4]για τωρα μεχρι την αναπαραγωγη 1 φορα την εβδομαδα ενα καλο πολυβιταμινουχιο συμπληρωμα ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ, για μια ημερα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! χρωστική δίνω συνέχια ή μονο στην πτερόρια που μου είπαν απ το μαγαζί? δημηουργει πρόβλημα στο συκώτι μου είπαν αν του δίνω συνέχια.

Bullseye
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 412
Ηλικία : 37
Τόπος : Χίος
5588

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βιταμήνες - Αυγοτροφή Empty Απ: Βιταμήνες - Αυγοτροφή

Δημοσίευση από Admin Τρι Αυγ 10, 2010 10:37 am

οχι συνεχεια γιατι καταστρεφεται το συκωτι αλλα χρειαζεται να δινεις για να διατηρηθει το κοκκινο χρωμα, αν δεν δινεις θα αρχισει να γινεται ροζ-λευκο.....
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9355

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βιταμήνες - Αυγοτροφή Empty Απ: Βιταμήνες - Αυγοτροφή

Δημοσίευση από Bullseye Τρι Αυγ 10, 2010 1:05 pm

Admin έγραψε:οχι συνεχεια γιατι καταστρεφεται το συκωτι αλλα χρειαζεται να δινεις για να διατηρηθει το κοκκινο χρωμα, αν δεν δινεις θα αρχισει να γινεται ροζ-λευκο.....
Μπορείς να μου πεις κάθε πότε είναι καλό να δίνω για να μη διμιουργήσω κανένα πρόβλημα στο πουλάκι? Ευχαριστώ!

Bullseye
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 412
Ηλικία : 37
Τόπος : Χίος
5588

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης