gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό?

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό? Empty Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό?

Δημοσίευση από Bullseye Τετ Ιουλ 28, 2010 12:34 pm

Όπως λεεί και ο τίτλος του post πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό για να εκολαυθούν τα αυγά? Εμένα το τελευταίο το έκανε 13 του μήνα και μέχρι σήμερα δεν έχει σκάσει κάποιο, υπάρχουν ελπίδες ακόμα η να της τα πάρω να μην πεδεύεται? κάπου στο forum είδα για 15-16 μέρες αλλά σε ένα βιβλίο διάβασα για 13 μέρες γι αυτό ρωτάω.
Ευχαριστώ!

Bullseye
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 412
Ηλικία : 37
Τόπος : Χίος
5588

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό? Empty Απ: Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό?

Δημοσίευση από panos Τετ Ιουλ 28, 2010 6:23 pm

Αντρέα τα καναρίνια κάνουν 13 μέρες,αν αυριο δεν έχει βγεί κανένα πάρε τα αυγά και άστα να ξεκουραστούν.
panos
panos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 633
Ηλικία : 57
Τόπος : Καρπενήσι
6125

ΦΗΜΗ : 22

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό? Empty Απ: Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό?

Δημοσίευση από Admin Τετ Ιουλ 28, 2010 6:29 pm

panos έγραψε:Αντρέα τα καναρίνια κάνουν 13 μέρες,αν αυριο δεν έχει βγεί κανένα πάρε τα αυγά και άστα να ξεκουραστούν.

καναρινια εχω δει και 16 μερες να κανουν με τα ματια μου..........δεν υπαρχει κανονας παρα ΜΟΝΟ ωοσκοπηση......... αν δεν μπορεις να κανεις οωσκοπηση αστα......... επισης ενα μηχανημα που κυκλοφορει και ελεγχει παλμους στα αυγα και τετοια, ειχε ο κωστας ο κοσμης και το εβαλε μπροστα στα ματια μας,ηταν και ο billys μαζι μου, και αυγο που ηταν ξεγραμμενο και με οωσκοπηση, ειχε ζωντανο εμβρυο μεσα, το οποιο εκκολαφθηκε.......... οποτε τις αμπελοφιλοσοφιες περι 13 ΝΤΑΝ ημερων ας τις ξεχασουμε τουλαχιστον γι αυτο το φορουμ......

Υ.Γ. πανο η συζυγος τα παιδια τα εκανε ΝΤΑΝ στις 40 εβδομαδες????? ουτε μερα πανω κατω?????? ......το ιδιο ειναι και με τα αυγα στα πουλια...........
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9355

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό? Empty Απ: Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό?

Δημοσίευση από panos Τετ Ιουλ 28, 2010 7:05 pm

Admin έγραψε:

Υ.Γ. πανο η συζυγος τα παιδια τα εκανε ΝΤΑΝ στις 40 εβδομαδες????? ουτε μερα πανω κατω?????? ......το ιδιο ειναι και με τα αυγα στα πουλια...........
Που να θυμάμαι Λευτέρη έχουν περάσει 16 χρόνια απο τότε...
Οσο για το φίλο μας πιστεύω πως αν λέω αν είναι ένσπορα τα αυγά τα μικρά εχουν ψοφήσει μέσα στο αυγό.
panos
panos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 633
Ηλικία : 57
Τόπος : Καρπενήσι
6125

ΦΗΜΗ : 22

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό? Empty Απ: Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό?

Δημοσίευση από Admin Τετ Ιουλ 28, 2010 7:11 pm

και παλι λαθος κανεις γιατι το ειπα παραπανω........... εχει περιθωριο μεχρι την 17η 18η ημερα, δεν εχει και ιντερνετο billys, προχτες εσπασε κατι αυγα στην 16η μερα και ηταν ζωντανα τα γκλοστερακια...... τελος παντων οποιος το καταλαβε το καταλαβε τι συμβαινει με τα αυγα γιατι παλι θα ερθω σε ρηξη και δεν θελω...........
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9355

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό? Empty Απ: Πόσες μέρες μετράμε απ το τελευταίο αυγό?

Δημοσίευση από Bullseye Πεμ Ιουλ 29, 2010 3:44 pm

Τελικά σήμερα έπιασα τα αυγά και τα κοίταξα στο φως, τα 3 είμαι 99% ΄τι είναι άδεια για το 4ο δεν είμαι και πολύ σίγουρος κι έτσι λέω να τα αφήσω καμιά μέρα ακόμα και αν δεν σκάσει θα τα πάρω!

Bullseye
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 412
Ηλικία : 37
Τόπος : Χίος
5588

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης