gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
6 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 6 επισκέπτες

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

Ζευγάρωμα Τimbrandos

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ζευγάρωμα Τimbrandos Empty Ζευγάρωμα Τimbrandos

Δημοσίευση από Bullseye Δευ Ιουλ 05, 2010 5:28 pm

Καλησπέρα παιδιά!
Συγγνώμη που δεν έχω γράψει δυο λόγια για μένα στην κατάλληλη ενότητα.. Παρακολουθώ αρκετό καιρο το site και μπορώ να πω ότι είναι πάρα πολυ καλό!
Λοιπόν έχω ένα πρόβλημα! Είχα πάρει πριν κανένα μήνα ένα ζευγάρι timbrandos και επειδή ήταν αρκετά αγαπημένα είπα να μην τα χωρήσω μέχρι να βρω τον κατάλληλο χώρο... Το θέμα είναι ότι μάλλον άργησα και τα πουλάκια μου βάλαν μπροστά για απογόνους και δεν είμαι κατάλληλα πρετιμασμένος... Αφήστε που είμαι και καινούριος στο σπορ... Επίσεις το μεγάλο μου πρόβλημα είναι η ζέστη... Τι μου προτίνετε να κάνω.. Να τα βάλω σε μια ζευγαρώστρα που έχω να τους βάλω φωλια και νυμα και να περιμένω ή να τα χωρήσω και αν κάνει αυγά το θυληκό να του τα πάρω... Έχω ακούσει διάφορα για τη ζέστη γι αυτό ανυσηχώ... Επίσεις βλέπω το θυληκό να προσπαθει να κανει φωλιά στην αυγοθύκη με κλωστες που μαδάει από το φόρεμα που έχω στο κλουβί... Περιμένω τις προτάσεις σας διότι έχω ψιλοπελαγώσει Smile Αν μου προτίνετε να τα αφήσω αν μπορείτε πείτε μου και τι πρέπει να τρώνε επιπλέον και ελπίζω να τα βρω... διότι είμαι από επαρχία (Χίο) και δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές εδώ!
Να προσθέσω ότι τα πουλιά αυτα εχουν ζευγαρώσει άλλες 2 φορές!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Bullseye
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 412
Ηλικία : 37
Τόπος : Χίος
5589

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζευγάρωμα Τimbrandos Empty Απ: Ζευγάρωμα Τimbrandos

Δημοσίευση από Admin Δευ Ιουλ 05, 2010 6:28 pm

πρωτα απο ολα θα ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ να εχεις γραψει στην ενοτητα για τα νεα μελη , μας αρεσει πιο πολυ να απανταμε σε μελη που ξερουμε ποιοι ειναι...... τωρα για τα πουλια σου θα ελεγα να τα χωρισεις και να τα αφησεις στην ησυχια τους,η ζεστη τις επμενες ημερες θα ειναι ανυποφορη.... μια καλη τροφη και δεν εννοω απαραιτητα ακριβη, και μια αυγοτροφη θα τα καλυψει πληρως.
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9356

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζευγάρωμα Τimbrandos Empty Απ: Ζευγάρωμα Τimbrandos

Δημοσίευση από Bullseye Δευ Ιουλ 05, 2010 6:42 pm

Admin έγραψε:πρωτα απο ολα θα ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ να εχεις γραψει στην ενοτητα για τα νεα μελη , μας αρεσει πιο πολυ να απανταμε σε μελη που ξερουμε ποιοι ειναι...... τωρα για τα πουλια σου θα ελεγα να τα χωρισεις και να τα αφησεις στην ησυχια τους,η ζεστη τις επμενες ημερες θα ειναι ανυποφορη.... μια καλη τροφη και δεν εννοω απαραιτητα ακριβη, και μια αυγοτροφη θα τα καλυψει πληρως.

Ευχαριστώ πολύ! Θα τα χωρήσω και λέω να τα βάλω σε μια ζευγαρώστρα με χώρησμα στη μεση για να μην ξεμάθουν. Καλά θα κάνω? Συγγνώμη που δεν έγραψα πρώτα στην ενότητα για τα νέα μέλοι πρωτα θα το κάνω τώρα! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Bullseye
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 412
Ηλικία : 37
Τόπος : Χίος
5589

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζευγάρωμα Τimbrandos Empty Απ: Ζευγάρωμα Τimbrandos

Δημοσίευση από Admin Δευ Ιουλ 05, 2010 6:53 pm

τα καναρινια ΔΕΝ ειναι μονογαμικα εφο ρου ζωης, οτε καν για μια σαιζον...οποτε χωρισε τα για τα καλα και μην φοβασαι ΔΕΝ θα ξεμαθουν..... καλη συνεχεια.
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9356

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζευγάρωμα Τimbrandos Empty Απ: Ζευγάρωμα Τimbrandos

Δημοσίευση από Bullseye Δευ Ιουλ 05, 2010 6:59 pm

Admin έγραψε:τα καναρινια ΔΕΝ ειναι μονογαμικα εφο ρου ζωης, οτε καν για μια σαιζον...οποτε χωρισε τα για τα καλα και μην φοβασαι ΔΕΝ θα ξεμαθουν..... καλη συνεχεια.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες είμαι αρκετά νέος στο χώρο και οποιαδήποτε πληροφορία μου φαίνετε χρήσημη! Έχω να κάνω και μια άλη ερώτηση : έχω ένα μικρό καρδερινοκάναρο 5 μηνών περίπου πως μπορώ να ξέρω αν είναι θυλικό ή αρσενικό? σαλιαρίζει λίγο αλλά απ ότι διάβασα και τα θυλικά μπορεί να το κάνουν. Ευχαριστώ!

Bullseye
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 412
Ηλικία : 37
Τόπος : Χίος
5589

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζευγάρωμα Τimbrandos Empty Απ: Ζευγάρωμα Τimbrandos

Δημοσίευση από Admin Δευ Ιουλ 05, 2010 7:02 pm

αστο να τελειωσει την πτερορροια του και μολις ντυθει το πουλι βαλε μας μια φωτο...σε κανα διμηνο δηλαδη....
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9356

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζευγάρωμα Τimbrandos Empty Απ: Ζευγάρωμα Τimbrandos

Δημοσίευση από Bullseye Δευ Ιουλ 05, 2010 7:08 pm

Admin έγραψε:αστο να τελειωσει την πτερορροια του και μολις ντυθει το πουλι βαλε μας μια φωτο...σε κανα διμηνο δηλαδη....
Μάλιστα! Ευχαριστώ!

Bullseye
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 412
Ηλικία : 37
Τόπος : Χίος
5589

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης