gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

+2
billys
alicedros
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Σαβ Φεβ 18, 2012 1:01 pm

Παιδια η καναρα μου αυτηη που ειναι μεγαλουτσικη στην ηλικια ενω χθες ηταν μια χαρα, της ειχα βαλει και ασβεστιο στο νερακι οχι τη μεγιστη δοσολογια αυτη που ειναι για προετοιμασια, σημερα ηταν στη φωλια και μολις βγηκε παρατηρησα οτι χανει την ισορροπια της!!! Οι κουτσουλιες της ειναι μεγαλες και υδαρες!!! Αμεσως μετρησα τη μεγιστη δοσολογια και της εδωσ με το ζορι σιγουρα 5ml μπορει και παραπανω!!! Απο κατω την κοιταξα και μου φανηκε οτι η αμαρα της εχει το σχημα αυγου....Αλλα ειμαι τελειως απειρηηη !!!! Δεν την πιεσα πολυ γτ δε ηθελα να διακυνδινεψω να σπασει το αυγο μεσα της... Την εβρεξα απο κατω προσεκτικα μηπως και βοηθησει !!! Επισης της εβαλα βραστο αυγο για να δυναμωσει το οποιο το εφαγε με λυσσα !!! Ειναι που και που φουσκωμενη αλλα τρωει και πινει κανονικα...
Παιδια δε θελω να τη χασωωω!! Ειναι η 1η μου καναρα και η πιο αγαπημενηηη !!!! Υπαρχει περιπτωση να μην μπορει να βγαλει το αυγο ???? Και πως να τη βοηθησω?? Τι αλλο να κανω???
Ευχαριστω πολυυ !!!
Περιμενω με πολυυυυ αγωνιιιιααααα συμβουλες!!!!
Αλικη

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Σαβ Φεβ 18, 2012 1:19 pm

Επισης να ω οτι απο κατω δεν ειδα κατι υποπτο..... Ουτε καρινα ουτε λιπος.... Βεβαια να τονισω οτι ειμαι απειρη....
Ευχαριστω

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από billys Σαβ Φεβ 18, 2012 2:46 pm

Αν ειναι δυστοκια το αυγο το νιωθεις σχεδον καθαρα με το δαχτυλο σου στην κοιλια της απαλα, το πουλι καθεται κατω και ανοιγει τα φτερα προσπαθωντας να βγαλει το αυγο παιρνοντας ανασες με ανοιχτο το στομα. αυγο εξτρα και ασβεστιο και βιταμινες ειναι οκ. αλλα τι εννοεις χανει την ισορροποια της? πεφτει κατω?
billys
billys
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Άντρας Δράκος
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ηλικία : 48
Τόπος : κατερινη
5976

ΦΗΜΗ : 10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Σαβ Φεβ 18, 2012 2:53 pm

Πολυ σπανια ναι.... Πεφτει κιολας....:/Αλλα παντα με τα ποδαρακια κατω... Ποτε στο πλαι.... Δηλδη χρησημοποιηει περισσοτερο τα φτερακια της για να μετακινηθει.... Τωρα που πηγα και την ειδα δεν την χανει τοσοο πολυ οσο πριν... Δεν καθεται στον πατο αλλα στη φωλια της... Το μεσημερακι καθοταν στο κατω κλαδακι λιγο φουσκωμενη με λιγακι ανοιγμενα τα φτερακια...Τωρα που πηγα δεν ηταν φουσκωμενη αλλα δεν ειχε κανει αυγο και ηταν στην ταιστρα και ετρωγε.... Βιταμινες να της βλω μαζι με το αυγο ???? Τι αλλο να κανω??? Μηπως δεν ειναι δυστοκια???
Ευαριστω πολυ....

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Σαβ Φεβ 18, 2012 4:40 pm

Ξαναπηγα και ηταν στον πατο του κλουβιου....:/ Της εδωσα 5 με 6 σταγονες νερο με πολυβιταμινες.... Την κοιταξα απο κατω και τελικα δεν εχει αυγο γτ η κοιλιτσα της ηταν πολυ μαλακη... Αρα ειναι αρρωστη...:'( Εγω πιστευω οτι ειναι εντερικα γτ με το που την επιασα εκανα μια μεγαλη υδαρη κουτσουλια... Επισης παρατηρησα οτι στην κοιλιτσα της σε ενα σημειο ηταν λιγο πιο μαυρο αλλα πολυυ λιγο... Ποιο φαρμακο να της δωσω...??? Αυριο ειναι κυριακη και θα ειναι κλειστα !!!!!

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από billys Σαβ Φεβ 18, 2012 8:10 pm

να κοιταξεις το χρωμα απο τις κουτσουλιες, επισης να δεις τα ματια της μηπως εχει ασπρισει η κορη του ματιου της και δεν βλεπει καλα.επισης τα νυχια της να ειναι κομμενα.
billys
billys
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Άντρας Δράκος
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ηλικία : 48
Τόπος : κατερινη
5976

ΦΗΜΗ : 10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Σαβ Φεβ 18, 2012 9:06 pm

Θα κοιταξω αυριο για τις κουτσουλιες... Αν θυμαμαι καλα ηταν πρασινες σκουρο... Τα ματια τα κοιταξα και μου φαινονται μια χαρα.... Η αληθεια ειναι πως τα νυχακια δεν τα κοβουμε αλλα μου κανει εντυπωση να κανει ετσι επειδη εχει ακουτα νυχια... Υπαρχει τετοια περιπτωση ;;;; Μπορει δλδ να ανυσηχω για το τιποτα???

Σ ευχαριστω πολυ Βασσιλη για τις αμεσες απαντησεις σου !!! Να σαι καλαα !!!


alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Κυρ Φεβ 19, 2012 10:31 am

Καλημερα σε ολους !
Λοιπον ας το παρουμε απο την αρχη και να σας τα πω ψυχραιμα γτ χθες οπως καταλαβατε ημουν πανικοβλητη.... Το πουλακι ειναι σε εσωτερικο χωρο χωρις ρευματα αερα, 20 βαθμους η θερμοκρασια και ο αερας στο χωρο ανανεωνεται... Τρωει σπορους επωνυμους τους οποιους παντα κλεινω καλα... Στο χωρο που ειναι τα πουλια δεν εχουμε ουτε μυγες ουτε τρωκτικα... Εδω και αρκετες μερες θα ελεγα επειδη ηταν μαζι με τον αρσενικο για αναπαραγωγη ετρωγε καθημερινα αυγοτροφη δικια μου(βραστο αυγο, ριγανη, μελι, καροτο, μηλο, φρυγανια και δυοσμος) την οποια ποτε δεν αφηνω πολλες ωρες μεσα στο κλουβι. Μηπως αυτο φταιει για την διαροια? Το πουλακι μου το εφεραν δωρο το Σεπτεμβρη του 2007 δυστυχως δεν εχει δαχτυλιδι και δεν μπορω να ξερω την ακριβη του ηλικια....:/ Αλλα δεν νμζ να ειναι πανω απο 5.... Και επισης δεν πιστευω οτι ειναι ουτε γεραματα ουτε δυστοκια ειναι αρρωστουλα(γι αυτο μπορειτε το θεμα να το μεταφερετε στις ασθενειες...) Οσο για το ιστορικο της το πρωτο χρονο που την ειχα ειχε ψειρες επειδη καθταν συνεχεια στη φωλια και εκανε αυγα και πριν 2 χρονια ειχε ποδαγρα... Και τα 5 χροναι που την εχω δεν εχει πιει ουτε ενα ml αντιβιωσης !!! Μονο ασβεστιο και βιταμινουλες στο νερακι.... Παντα ηταν ζωηρη και τωρα μου κακοφαινεται....
Σημερα λοιπον το πρωι τη βρηκα στη φωλια της μεσα αλλα οχι φουσκωμενη... Ειχε κανει δυο κουτσουλιες σαν διαροια αλλα δεν ειχε φαει σπορους...:/ Εβγαλα τη φωλια και κατεβασα τα κλαδακια χαμηλα(αφου τα καθαρισα).... Δεν καθεται στον πατο αλλα πανω στο κλαδακι και δεν ειναι φουσκωμενη αλλα χανει ακομη την ισσοροπια της(οχι οπως χθες λιγοτερο). Την επιασα με γαντια γτ φοβαμαι μην εχει τιποτα μεταδοτικο και αφοδευσε μια κουτσουλια(αυτη που φαινεται στη φωτο) την καθαρισα απο κατω που ηταν βρωμικη η αμαρα και της εδωσα νερο με πολυβιταμινες.... Ξανακοιταξα απο κατω και πραγματικα δεν ειδα τπτ... ουτε μαυριλες ουτε κανενα υποπτο χρωμα... Μπορει να ειναι πρησσμενη αλλα δε ξερω γτ δεν εχω ξαναδει πως ειναι απο κατω ενα καναρινι πρησμενο.... Μολις την αφησα ηταν οπως την βλεπετε στο βιντεο(φαινεται οτι ειναι μια χαρα δεν ειναι ετσι κανονικα!) και μετα καθεται οπως στην αλλη φωτο... Στη συνεχεια πηγε και ηπιε μονη της νερο απο την ποτιστρα! Της εχ βαλει χαμηλα αυγοτροφη αραιωμενη με νερο και σορους !!! Αυτα !!! Περιμενω συμβουλες με αγωνιααα !!!
η κουτσουλια
http://img815.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img815/1542/p113201190212.jpg
http://img819.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img819/750/p1132190212.jpg
Ετσι καθεται συνηθως...
http://img27.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img27/8112/p114001190212.jpg
http://img718.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img718/1630/p1140190212.jpg
Επισης παρατηρησα οτι καθως καθεται ετσι κουναει την ουριτσα της δεξια και αριστερα !!!
Υ.Γ.:Πως μπορω να ανεβασω το βιντεακι ???
Ευχαριστω πολυυυ !!!!

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Κυρ Φεβ 19, 2012 10:34 am

Επισης να πω οτι προχτες της εβαλα να φαει μπροκολο.... Και γενικα τωρα τρωει πολλα λαχανικα και φρουτα....

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από billys Κυρ Φεβ 19, 2012 10:51 am

αλικη εγω θα εβαζα μια αντιβιωση ευρεως φασματος που να αναφερει πρωτη αντε δευτερη ασθενεια την σαλμονελλωση. και θα εδινα μονο σπορους μεχρι να τελειωσει η θεραπεια.
billys
billys
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Άντρας Δράκος
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ηλικία : 48
Τόπος : κατερινη
5976

ΦΗΜΗ : 10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Κυρ Φεβ 19, 2012 11:07 am

Σ ευχαριστω πολυ Βασιλη !!! Και εγω εκει ειχα καταληξει γτ εχει και νευρικα συμπτωματα σαν ασθενεια... Σημερα ειναι πιο ζωηρη μπορω να πω απο χθες και δεν ειναι φουσκωμενη.... Αν αρχισω σημερα αντιβιωση εχουμε ελπιδες ;;;

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από billys Κυρ Φεβ 19, 2012 8:34 pm

εχω δει πουλακια να "γυριζουν" απο πολυ πιο δυσκολες καταστασεις.. θελει πολυ παρατηρηση, δειχνουν απο την δευτερη-τριτη μερα αν ειναι τα σωστα φαρμακα.
billys
billys
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Άντρας Δράκος
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ηλικία : 48
Τόπος : κατερινη
5976

ΦΗΜΗ : 10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από Admin Δευ Φεβ 20, 2012 8:09 am

αλικη καλημερα, ο βασιλης ορθως σε κατατοπισε και θα συμπληρωσω κοψε τα λαχανικα και τα φρουτα για λιγες μερες και οπως και δηποτε δωσε ηλεκτρολυτες, βιταμινες και αμινοξεα.................
το φαρμακο θα ελεγα κι εγω οτι ειναι απαραιτητο αλλα η φωτο της κουτσουλιας ειναι θολη, παραπεμπει σε ασθενεια αλλα οχι με σιγουρια.......

Υ.Γ. εαν ηταν δυστοκια θα την ειχες χασει αν δεν προλαβαινες απο 2 πραγματα
α] θα στρεσσαριζοταν τοσο που θα πεθαινε αν δεν εβγαινε το αυγο
β] απο συστροφη του εντερου λογω φραξης του κολον.........
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9377

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Δευ Φεβ 20, 2012 8:34 am

Λευτερη καλημεραα !!! Δυστοκια δεν ειναι σιγουρα γτ η κοιλιτσα ειναι πολυ μαλακη... Συνεχιζει και σημερα διαροια....:/ Εγω πιστευω ειναι αρρωστη... Το πρωι ηταν στο πατωμα αλλα οχι φουσκωμενη.... Ομως σαν εικονα το πουλι σημερα ειναι πολυ καλυτερα! Η ασταθεια εχει φτιαξει πολυ ! Καμμια σχεση με το Σαββατο που η καημενη επεφτε μερικες φορες απο τα καλδακια..... Το φουσκωμα ειναι πλεον παρελθον... Το μονο που της δινω ειναι βιταμινες στο νερο και σπορια.... Τα εχω βαλει ολα χαμηλα και τα κλαδακια.... Τιτιβιζει η γλυκεια μου και ειναι σχετικα κινητικη οχι οπως ηταν.... Επισης εχει σκαλισει τα σπορια αλλα δεν ειδα φλουδια... Χθες την ειδα που εφαγε 2-3 σπορους μπροστα μου... Να της δωσω με τη συρριγγα νερο με βιταμινες ή δε χρειαζεται ???

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Δευ Φεβ 20, 2012 9:20 am

Εγω τωρα να συνεχισω βιταμινες στο νερακι ή να βαλω κατι πχ για εμδοπαρασιτα?? οπως σας περιγραφω την εικονα υπαρχει περιπτωση να μην αντεξει...??? :/ Θελω να κανω κατι δραστικο και να μην τη χασω....
Ευχαριστω πολύ...

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από Admin Δευ Φεβ 20, 2012 9:48 am

συνεχισε να δινεις αυτα που δινεις και μην αγχωνεσαι πολυ γιατι μαλλον κακο θα κανεις απο οτι καλο, αφου τα καταφερνει ενισχυσε την με βιταμινες και σπορια, σε 3-4 μερες δωσε και λιγη αυγοτροφη, ΧΩΡΙΣ βραστο αυγο ομως........ καλυτερα να παρεις του εμποριου προσωρινα.......
για φετος ξεχασε την απο την αναπαραγωγη οπως και να εχει για να την εχεις και του χρονου.........
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9377

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από makoulas1988 Δευ Φεβ 20, 2012 11:50 pm

παιδια συγνωμη κιολας που επεμβενω αλλα δεν το θελω ακομα αυτο αλλα ειχα το ειδιο περιστατικο εμενε η θυλικια μου γενησε δυο αυγα μεσα σε μια ημερα και στον πατο του κλουβιου αν και ειχε κανει τελεια την φωλια της πιρα το ενα αυγο απο τον πατο του κλουβιου που δεν ειχε σπαση το εβαλα στην φωλια η θυλικια το εκατσε κανονικα την αλλη ημερα περιμενα να γενηση και το τριτο αυγο αλλα δεν ειχε κανει τιποτα περιμενα 2 ημερες τιποτα την τριτη ημερα την ειδα να καθετε οπως στην φοτο τις αλικης ειπα κατι παει στραβα παρατιρισα το πουλι πετουσε με το ζορι πιγενε συνεχεια στο πατο του κλουβιο το ποιανο κοιταω ειχε αυγο λεω οραια αυριο θα το γενηση αλλα τιποτα η θυλικια με εκανε νερουλες κουτσουλιες πρασινοκαφε μερικες φορες μονο κατι σαν νερο αφου νομιζα οτι εχανε νερο η ποτιστρα την βαζω βιταμηνες στο νερο ερχετε και η 5 ημερα και το πουλι το αυγο δεν το εκανε αποφασιζο να τις το βγαλω εγω περνω το πουλακι και πιεζοντας σιγα σιγα για κανα 20λεπτο με μιση ωρα το εβγαλα το αυγο η θυλικια ομως σινεχισε να ζαρονι αλλα σταματισαν το νερο σκετο κουτσουλιες συνεχισαν να την δινω βιταμινες στο νερο και μετα απο δυο ημερες σταματισαν και η νεροθλες κουτσουλιες σημερα ειναι 5 με 6 ημερα και το πουλι τρωη πινη και φοναζει με αυτον τον ηχω που κανουν τα θυλικα απλα αλικη κοιτα το πουλακι σιγα σιγα πρως τα πισο εκει που ειναι τα κοκαλα του γιατη εμενα εκει ηταν το αυγο και καλη τυχη στο πουλακι σου.... αν δεν στεκουν αυτα που λεω διαγραψτετο αλλα αυτο μου ετυχε πρην λιγες ημερες

makoulas1988
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Δράκος
Αριθμός μηνυμάτων : 94
Ηλικία : 35
Τόπος : αλεξανδρεια ημαθιας
4608

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Τρι Φεβ 21, 2012 12:03 am

Σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου !!! Καλα κανεις και επεμβαινεις !!! Οσες περισσοτερες αποψεις τοσο καλυτερα!!! Προχθες που επιασα την κοιλιτσα λιγο πιο πανω απο εκει που αφοδευει ηταν πολυ μαλακη.... Σημερα ειναι ακομη καλυτερα μονο με βιταμινουλες στο νερο.... Η ασταθεια ειναι πολυ λιγοτερη και τρωει(οχι παρα πολυυ αλλα βλεπω τσοφλια), πεταει κανονικοτατα και δεν ειναι καθολου φουσκωμενη.... Το μονο που με ανησυχει ειναι η διαροια και η βρωμικη αμαρα.... Θα κοιταξω και αυριο παλι που θα την καθαρισω απο κατω....
Και παλι ευχαριστω !!! Very Happy

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Τρι Φεβ 21, 2012 9:09 am

Καλημερα σε ολους τους φιλους του φορουμ !!!
Η καναριτσα μου ειναι ακομη καλυτερα σημερα !!! Την ασταθεια πλεον ισα που την καταλαβαινω...! Πια δεν τρωει απο το δοχειο στον πατο αλλα απο την κανονικη την ταιστρα! Ενω πεταει μεχρι πανω ψιλα εγω ακομη της εχω τα κλαδακια χαμηλωμενα... Σημερα καναμε και μπανακι αλλα οχι οτι επεσε μεσα στην μπανιερα απο την ασταθεια... Μπηκε μεσα συνειδητα και εκανε μπανιο κανονικα! Τρωμε και τους σπορους μας! Ακομη ομως κανει διαροια...:/ Ειμαστε με βιαταμινουλες απο το σαββατο συνεχιζω να τις της βαζω ετσι ;;;

Ευχαριστω πολυ
Αλικη

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Τετ Φεβ 22, 2012 10:26 pm

Καλησπερααα !!! Τα νεα μας ειναι πολυυυ ευχαρισταα !!! Σημερα το καναρινακι δεν παραπαταει καθολου και η ισορροπια της αψογη!!! Ειναι οπως ηταν πριν!!! Τρωει και πινει κανονικα και με πολυ ορεξη !!! Επισης ειναι πολυ κινητικη !!! Αλλα η διαροια και η λερωμενη αμαρα συνεχιζονται....:/ Ελεγξα και σημερα την κοιλιτσα της η οποια ειναι ροζ... Φυσιολογικη μου φανηκε.... Ουτε καρινα εχουμε... Το μονο που μπορει να εχει ειναι πρισμενη κοιλιτσα αλλα δε ξερω....:/ Περα απο σπορους και βιταμινη στο νερο δεν βαζω κατι αλλο .... Να συνεχισω βιταμινες ή να κανω κατι αλλο??? Τι αλλο να της δωσω να φαει για τη διαροια ??

Ευχαριστω πολυ !!!
Αλικη
Very Happy

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από Admin Πεμ Φεβ 23, 2012 3:31 am

για την διαρροια αφου δεν δινεις φαρμακα, φτιαξτης ενα τσαι μαυρο η πρασινο [δεν κανω πλακα], θα την βοηθησει να μην χανει υγρα και να σταματησει την διαρροια.
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9377

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Πεμ Φεβ 23, 2012 1:39 pm

Της το δινω ζεστο ή χλυαρο ??? Μπορω να της το βαλω να το πινει για μερες ας πουμε ή θα το αλλαζω καθε μερα ;;;;
Ευχαριστω πολύυυυ !!!!

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από Admin Παρ Φεβ 24, 2012 8:38 am

αλικη εχω πει 1000 φορες να βαζουμε το μυαλο μας να δουλευει...........
αν το δωσεις καυτο θα το ρουφαει σαν την θεια του βουτσα στο μνημοσυνο και δεν θα καιγεται???? η θα το φυσαει να κρυωσει????

εννοειται ΟΛΑ αυτα σε θερμοκρασια δωματιου και τα αλλαζουμε καθημερινα.

βαλτης 3-4 μερες, μετα πιστευω θα στρωσει
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9377

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Παρ Φεβ 24, 2012 10:22 am

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Very Happy Ενταξει ενταξει εχεις δικιο!!! Απλα δεν εχω ξαναδωσει γι αυτο !!! Smile
Σ ευχαριστω πολυ !!!

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από orion Παρ Φεβ 24, 2012 4:25 pm

Να προσθέσω ότι θα ήταν καλό να την έχεις σε θερμό μέρος (αν ειναι εύκολο 28-30 οC). Θα βοηθήσει ώστε το πουλί να μην σπαταλά ενέργεια να φτάσεις στις απαιτούμενες θερμοκρασίες...
orion
orion
MEMBER gouldians.eu
MEMBER gouldians.eu

Άντρας Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ηλικία : 42
Τόπος : Γαλάτσι
5034

ΦΗΜΗ : 0

http://timbradoscanary-r74.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Παρ Φεβ 24, 2012 9:30 pm

Το ξερω.... Εκει που την εχω ειναι ζεστα αλλα οχι τοοοσο....:/ Βεβαια εκτος απο τη διαροια ειναι πολυ ζωηρη ολο τιτιβιζει, κινειται, πεται, τρωει.... Μεχρι και χαρτι σκιζει !!! Τωρα θα δουμε και με το τσαι που θα της βαλω...
Παντως σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον Orion !!! Very Happy

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από simos Παρ Φεβ 24, 2012 11:05 pm

Admin έγραψε:
αν το δωσεις καυτο θα το ρουφαει σαν την θεια του βουτσα στο μνημοσυνο και δεν θα καιγεται???? η θα το φυσαει να κρυωσει????

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!

simos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 614
Ηλικία : 51
Τόπος : χιος
5666

ΦΗΜΗ : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από alicedros Τετ Φεβ 29, 2012 8:53 pm

Μετα απο τοοοσες μερες κανουμε λιγο πιο στερεες κουτσουλιες !!! Επιτελους !!!!! Και οχι μονο αυτο εστρωσε και φωλια η πυρωμενη !!!! Μαλλον ομως δε θα τη βαλω.... Το αγχος που ειχα οταν αρρωστησε δε θελω να το ξαναζησω.... Τελικα απο τι πιστευετε οτι ειχε αυτα τα συμπτωματα ;;;;
Θα ηθελα να σας ευχαριστησω ολους παρα μα παρα πολυ για τη συμπαρασταση, την υπομονη και τις χρησιμες συμβουλες !!! Σας ειμαι ευγνωμων !!!! Very Happy

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS δυστοκια ή κατι αλλο ??? Empty Απ: SOS δυστοκια ή κατι αλλο ???

Δημοσίευση από Admin Δευ Μαρ 05, 2012 8:27 am

αλικη ευχαριστουμε
το θεμα κλειδωνει
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9377

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης