gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

σπασμενα αυγα

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

σπασμενα αυγα Empty σπασμενα αυγα

Δημοσίευση από στελιος Παρ Ιουν 04, 2010 5:36 pm

σημερα και μετα απο παρακουλουθηση οτι η θηλυκια καθησε στην φωλια ανακαλυψα τρια τρυπημενα αυγα στο πατωμα του κλουβιου ,δραστης πρεπε να ειναι ο αρσενικος ,τι ρεπε α γινεται για να το αποφυγουμε αυτο?(το ζευγαρι ειναι κορμποντακοι)
στελιος
στελιος
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Άντρας Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ηλικία : 65
Τόπος : ΜΟΣΧΑΤΟ
5129

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

σπασμενα αυγα Empty Απ: σπασμενα αυγα

Δημοσίευση από Admin Παρ Ιουν 04, 2010 6:40 pm

αγαπητε στελιο πρωτα θα σε παρακαλεσω να γραφεις οτι θες σε αυτην την ενοτητα που αφορα τους νεους εκτροφεις,ηδη μετεφερα το θεμα σου οπως ειδες....

παμε στην ερωτηση σου,οι καρποντακοι ειναι σπουργιτοειδη9ειναι σπουργιτια του μεξικου και των νοτιων Η.Π.Α. } και εχουν το ιδιο προβλημα με τα σπουργιτια, δεν αρκουνται σε μια θηλυκια....αυτο σημαινει οτι ο αρσενικος ειναι τουρλα πυρωμενος....τωρα πως θα αντιδρασει το ζευγαρι αν βγαλεις τον αρσενικο δεν το ξερω εγω αλλα εσυ και ο ανθρωπος που σου εδωσε τα πουλια αυτα.... αν ειναι περσινα πουλια και δεν τα ξερει ρωτα πως συμπεριφερεται η μανα της θηλυκιας και πως ο πατερας του αρσενικου....

ευχαριστω
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9355

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

σπασμενα αυγα Empty Απ: σπασμενα αυγα

Δημοσίευση από panos Παρ Ιουν 04, 2010 7:35 pm

[quote="Admin"]αγαπητε στελιο πρωτα θα σε παρακαλεσω να γραφεις οτι θες σε αυτην την ενοτητα που αφορα τους νεους εκτροφεις
Λευτέρη μήπως εμείς που είμαστε πάνω από 40 μπορούμε να γράφουμε πιό πάνω?Βέβαια μας κολακεύει το ΝΕΟΙ αλλά γκριζάρισαν τα μαλλιά μας.Θυμάσαι πέρυσι και εγώ έγγραφα πιό πάνω γιατί θεωρούσα πως είχα πολλά χρόνια στο ενεργητικό μου και δεν ανήκω στους νέους εκτροφής,μου έστειλες πμ για να το καταλάβω,έτσι μπερδευτηκε και ο Στέλιος.Βέβαια οι κανόνες είναι κανόνες και θα είμαι ο τελευταίος που θα τους παραβώ.
panos
panos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 633
Ηλικία : 57
Τόπος : Καρπενήσι
6125

ΦΗΜΗ : 22

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

σπασμενα αυγα Empty Απ: σπασμενα αυγα

Δημοσίευση από Admin Σαβ Ιουν 05, 2010 3:41 pm

φιλε πανο οπως εχεις καταλαβει τοσο καιρο ειμαι και διαλλακτικος και αυστηρος με τους κανονες, οταν λεω νεοι εκτροφεις εννοω ανθρωπους καθε ηλικιας οι οποιοι ειναι νεοι στον χωρο και δεν γνωριζουν αρκετα πραγματα πανω στην εκτροφη των πτηνων.

μπορει καποιος να ειναι 50 χρονια εκτροφεας αλλα να μην ξερει τι εκτρεφει,αρα η πειρα του στην αναπαραγωγικλη διαδικασια δεν τον καθιστα εμπειρο εκτροφεα απο μονη της,χρειαζεται και η γνωση.

δεν το κανω για να υποβαθμισω καποιον αυτο αλλα για να μπορει ενας εκτροφεας με γνωσεις ΑΝ δεν θελει ΝΑ ΜΗΝ διαβαζει ολο το φορουμ αλλα να γραφει ΜΟΝΟ εκει που εχει ορεξη.

παραδειγμα> αν γραφαμε ολοι στην ιδια ενοτητα δεν θα μπορουσε να διακρινει κανενας ποιος ειναι εμπειρος εκτροφεας και ποιος οχι,κι αυτο γιατι απο ενα σημειο και μετα θα βαριοταν να διαβαζει συνεχεια <το πουλακι μου κουτσουλησε υπο γωνια 45 μοιρων,ειναι καλο αυτο??> ετσι απλα βλεποντας τις νεες δημοσιευσεις φιλτραρει τι θα δει και που θα γραψει. ενα ακομα που το θεωρησα το πιο σημαντικο ειναι οτι οι νεοι εκτροφεις{οχι σε ηλικια νεοι}θα μπορουν να βρισκουν τα θεματα που χρειαζεται πιο ευκολα ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΟΡΕΞΗ να ψαξουν ΜΟΝΟ την ενοτητα ΝΕΟΙ ΕΚΤΡΟΦΕΙΣ και οχι ολο το φορουμ.....

ελπιζω να σε καλυψα και οτι απαντηση θες εδω ειμαι.
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9355

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

σπασμενα αυγα Empty Απ: σπασμενα αυγα

Δημοσίευση από στελιος Σαβ Ιουν 05, 2010 7:19 pm

ευχαριστω για την διωρθωση και απο οτι ειχα δει νομιζα οτι ειναι το σωστο σημειο και τα πουλια ειναι περσινα και ειναι φουλ πυρομενα ,θα περιμενω να αρχισει η 2γεννα και θα απομακρυνω τον αρσενικο
στελιος
στελιος
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Άντρας Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ηλικία : 65
Τόπος : ΜΟΣΧΑΤΟ
5129

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

σπασμενα αυγα Empty Απ: σπασμενα αυγα

Δημοσίευση από Admin Σαβ Ιουν 05, 2010 8:20 pm

στελιος έγραψε:ευχαριστω για την διωρθωση και απο οτι ειχα δει νομιζα οτι ειναι το σωστο σημειο και τα πουλια ειναι περσινα και ειναι φουλ πυρομενα ,θα περιμενω να αρχισει η 2γεννα και θα απομακρυνω τον αρσενικο

φιλε στελιο να παρατηρησεις καλα την συμπεριφορα τους γιατι απο σπασμενα αυγα μπορει να βρεθεις με παρατημενα αυγα..... δες τις αντιδρασεις και πραξε αναλογως.
αναμενουμε τα νεα απο το ζευγαρι
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9355

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

σπασμενα αυγα Empty Απ: σπασμενα αυγα

Δημοσίευση από στελιος Τρι Ιουν 29, 2010 4:14 pm

η θυληκια προχωρησε σε δευτερη γεννα και ενω κλοσουσε κανονικα με την χθεσινη θεομηνια, το πρωι βρηα ολα τα αυγα στο πατωμα του κλουβιου και σπασμενα
στελιος
στελιος
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Άντρας Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ηλικία : 65
Τόπος : ΜΟΣΧΑΤΟ
5129

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

σπασμενα αυγα Empty Απ: σπασμενα αυγα

Δημοσίευση από panos Τρι Ιουν 29, 2010 6:06 pm

Αστα Στέλιο να ξεκουραστούν τα πουλιά σου,του χρόνου να είμαστε καλά.
panos
panos
GOLD MEMBER gouldians.eu
GOLD MEMBER gouldians.eu

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 633
Ηλικία : 57
Τόπος : Καρπενήσι
6125

ΦΗΜΗ : 22

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης