gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

ερωτιση

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ερωτιση Empty ερωτιση

Δημοσίευση από marios400 Τρι Μαρ 09, 2010 12:21 pm

Καλησπερα σε ολους.δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος που γραφω αλλα θελω να ρωτισω κατι.σκεφτηκα να αγορασω δυο ζεμπρακια και θελω να ειναι ζευγαρι.πως θα το καταλαβω αυτο και δευτερον τι πρεπει να προσεξω στα πουλακια για τυχων προβλημα αν εχουν στο πετ σοπ που θα παω?η τιμη τους μου ειπαν ειναι δωδεκα ευρω.ευχαριστω εκ τον προτερον.

marios400
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Άντρας Χοίρος
Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 40
5143

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ερωτιση Empty Απ: ερωτιση

Δημοσίευση από kanarakis Τρι Μαρ 09, 2010 5:26 pm

Μάριε Καλησπέρα!
Τα zebra ξεχωρίζουν πολύ εύκολα τα αρσενικά απ' τα θηλυκά. Τα αρσενικά έχουν χρώμα στα μάγουλα, γραμμές στο στήθος και χρώματα στο σώμα τους. Τα θηλυκά είναι μονόχρωμα, Γκρι ή καφέ ή άσπρο(συνήθως αυτά θα βρείς στα petshop). Εσύ αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι αν είναι ζωηρό το πουλάκι, να μην είναι φουσκωμένο και κακόκεφο και το φτέρωμά του να είναι στρωμένο. Επίσης να προτιμήσεις κάποιο μαγαζί που δεν έχει στην κλούβα του πολλά φουσκωμένα ή μαδημένα πουλιά. Η τιμή τους είναι στα 12-15 ευρώ το ένα.

kanarakis
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Άντρας Φίδι
Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
5227

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ερωτιση Empty Απ: ερωτιση

Δημοσίευση από marios400 Τρι Μαρ 09, 2010 8:37 pm

καλησπερα σας και παλι.σημερα πηγα και αγορασα 2 ζεμπρακια ενα θυλικο και ενα αρσενικο.το μονο κακο ειναι οτι τα πουλια ηταν μαζι με κατι αλλα μεσα στο κλουβι που το ενα ηταν μαδιμενω και το αλλο λιγοτερο.αυτα που πειρα εγω ηταν τα πιο καλα τελευταια δυο.μπορω να τα κανω κατι προλιπτικα για να ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι υγιεις?τους πειρα για τροφη παπαγαλινη και στο νερο τους ριχνω και βιταμινη για καλητερα.δεν κσερς αν ειναι σωστο αυτο που κανω.θελω τα φωτα σας ειμαι ασχετος.... ευχαριστω....

marios400
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Άντρας Χοίρος
Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 40
5143

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ερωτιση Empty Απ: ερωτιση

Δημοσίευση από kanarakis Τετ Μαρ 10, 2010 5:10 pm

Μάριε να σου ζήσουν! Εγώ προσωπικά όταν παίρνω κάποιο πουλάκι, πριν το βάλω μαζί με τα άλλα του κάνω μια αποπαρασίτωση με κάποιο sprey και μια θεραπεία για ακάρεα. Δεν είμαι υπέρ της προληπτικής θεραπείας με αντιβίωση.
Η παπαγαλίνη έχει μεγάλους σπόρους αλλά και σπόρους όπως άσπρο ηλιόσπορο ή βρώμη που δεν τα τρώνε. Υπάρχει τροφή για παραδείσια που έχει μικρούς σπόρους και γενικά περιέχει ό,τι χρειάζονται.
Αυτή που χρησιμοποιώ εγώ είναι της versele-laga και περιέχει τα εξής:
Yellow panicum 36 %
Yellow millet 28 %
Canary seed 16 %
Japanese millet 10 %
White millet 4 %
Niger seed 4 %
Red panicum 2 %

Αν μπορείς να τη βρεις κάπου ταϊζέ τα με αυτή.

kanarakis
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Άντρας Φίδι
Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
5227

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ερωτιση Empty Απ: ερωτιση

Δημοσίευση από Dimitris_Koropi Σαβ Ιουλ 10, 2010 9:25 am

Μάριε να σου σήσουν και καλά ζευγαρώματα! Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα αυτή η τροφή αν γνωρίζει κανείς που μπορούμε να την βρούμε εδώ στην Αθήνα ας μας ενημερώση.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Dimitris_Koropi
NEW MEMBER gouldians.eu
NEW MEMBER gouldians.eu

Άντρας Δράκος
Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 59
Τόπος : Κορωπί
5019

ΦΗΜΗ : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης