gouldians.eu


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

gouldians.eu
gouldians.eu
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Donate
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙΤΕ ΕΔΩ
Παρόντες χρήστες
5 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 5 επισκέπτες

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 85, στις Κυρ Ιουλ 30, 2017 7:50 pm
WEB PET
SKROUTZ STORE
I SMS IT
KARIERA.GR
TOKOTOUKAN
MYSALES.GR

Καλο ταξιδι Μητσακι μου.....:'(

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Καλο ταξιδι Μητσακι μου.....:'( Empty Καλο ταξιδι Μητσακι μου.....:'(

Δημοσίευση από alicedros Τρι Αυγ 21, 2012 2:15 pm

Καλησπερα σε ολους.....
Δυστυχως εχω δυσαρεστα νεα να σας πω αλλα πρωτα θα σας πω μια ιστορια.....
Τα χριστουγεννα του 2009 η μαμα μου αποφασισε να κανει δωρο στην μικρη μου ξαδελφη ενα ζευγαρι καναρινια. 16/04/2009 το ζευγαρι εκανε 6 μωρακια !! Ετσι ο θειος μου μου ειπε να διαλεξω ενα απ τα μωρα και να το παρω... Εγω διαλεξα το πιο ομορφο και το ονομασα μητσακι(απο το θειο μου).... Μετα απο τρεις μηνες την πηγα σε καποιον που ηξερε απο πουλια και μου ειπε οτι ειναι θηλυκο !! Very Happy Την ανοιξη του 2010(συγκεκριμενα το τριημερο της καθαρας δευτερας) βρηκα ενα αυγο στο πατο του κλουβιου που ηταν το Μητσακι μου με τον Βαγγο. Βαζω φωλιτσα και 8 ιουνιου του 2010 βρηκα δυο μικρα, ροζ, καραφλα σκουλικακια μεσα στη φωλια!! Μου εκανε το πιο ομορφο δωρο που μου εχουν κανει ποτε !! Η χαρα μου ηταν απεριγραπτη !!! Μεχρι και παρτυ εκανα !! Laughing
Την επομενη χρονια εδινα πανελληνιες και επειδη ασχολιομουν υπερβολικα με τα μωρα μου(6 σε αριθμο) οι γονεις μου κι γω αποφασισαμε να τα δωσουμε σ ενα πετ σοπ (που το ξεραμε φυσικα) για μερικους μηνες μεχρι να τελειωσω με τις πανελληνιες... Το πασχα πριν δωσω πανελληνιες μαθαινω απο τη βαφτηστηρα μας τη Δωρα(εμενα κοντα στο πετ σοπ και πηγαινε και τα εβλεπε)οτι το ματι του Μητσακι δεν ειναι πολυ καλα..... Στο γιατρο δεν μπορουσε να παει... Εγω να πεσω να πεθανω !! Το μωρο μου ειχε βγαλει ενα εξογκωμα διπλα στο ματακι !! Μολις τελειωσα με τις πανελληνιες και πηρα παλι πισω τα πουλακια μου το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να παω το μητσακι μου στο γιατρο.... Ειχα αργησει να την παω στο γιατρο και το Μητσακι μου εχασε το ματακι της....:'( Ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν ενα μικροβιο.... Μετα απο μεγαλη θεραπεια(κολλυρια και αντιβιωσεις) το μητσακι ειχε βγαλει πτερωμα γυρω απο το ματι απλα δεν εβλεπε.... Κατα τα αλλα ομως ηταν μια χαρα ετρωγε και επινε και εκανε και μπανακι !! Ετσι λοιπον ζουσε το μητσακι μου..... Με το προβλημα της....
Καθε καλοκαιρι ομως ολο τον αυγουστο παμε στο νησι για διακοπες και τα πουλια δεν μπορω να τα παρω και ετσι τα αφηνω στο γνωστο πετ σοπ...
Πριν απο 5 μερες ημουν πολυ χαλια !! Ανησυχουσα για τα μικρα μου... Οι γονεις μου ελεγαν πως θα ειναι μια χαρα μα εγω δεν τους πιστευα.... Ετσι ειπα σ εναν γνωστο μας να παει να τα δει.... Σημερα λοιπον εμαθα οτι το Μητσακι μου πεθανε την κυριακη.... Sad Δεν μπορω να το πιστεψω !!! Η λυπη μου ειναι τοσο μεγαλη !! Κανεις δεν με καταλαβαινει..... Γι αυτο ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.... Με αυτο το καναρινακι ειχα δεθει παρα πολυ !!! Ανεβαινε στο χερι μου και σπανια ετρωγε απο το χερι μου !! Του ειχα τεραστια αδυναμια και το φροντιζα περισσοτερο απο τα υπολοιπα ως πιο ευαισθητο.... Εχω χασει κι αλλα πουλακια στο παρελθον αλλα αυτη μου η απωλεια μου εχει στοιχισει παρα πολυ !! Θελω να γυρισω το χρονο πισω !!! Να το φροντιζα εγω !!! Απλα δεν καταλαβαινω το γιατι εφυγε ετσι !! Ηταν μια χαρα !!

Μητσακι μου καλο σου ταξιδι !!! Σ αγαπουσα, σ αγαπω και θα σ αγαπω για παντα !! Δε θα σε ξεχασω ποτε και παντα θα εχεις μια μοναδικη θεση στην καρδια μου !!! Ελπζω να πετας ελευθερη στον ουρανο μαζι με τα υπολοιπα πουλακια που εχω χασει........... Sad Sad Sad Sad Sad Καποτε θα ξαναβρεθουμε !! Να σαι σιγουρη !! Sad

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλο ταξιδι Μητσακι μου.....:'( Empty Απ: Καλο ταξιδι Μητσακι μου.....:'(

Δημοσίευση από Admin Δευ Αυγ 27, 2012 9:11 am

ζωη σε σας, συλλυπηρια, εχει ο θεος κουραγιο και η ζωη συνεχιζεται...........
να θυμασαι οτι οι κινεζοι πιστευουν στην μετεμψυχωση και ο μητσακις μπορει να βρεθει παλι στα χερια σου , τωρα αν εισαι φανατικη χριστιανη ναι μεν θα αργησετε να βρεθειτε αλλα τι ειναι 70-80 χρονια μπροστα στην αιωνιοτητα. αλικη να προσεχεις και να μην στεναχωριεσαι.
Admin
Admin
Admin

Άντρας Άλογο
Αριθμός μηνυμάτων : 2385
Ηλικία : 45
Τόπος : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
9377

ΦΗΜΗ : 126

http://www.senmoticred.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλο ταξιδι Μητσακι μου.....:'( Empty Απ: Καλο ταξιδι Μητσακι μου.....:'(

Δημοσίευση από alicedros Δευ Αυγ 27, 2012 10:58 am

Λευτερη σ ευχαριστω πολυ !! Το μητσακι ηταν θηλυκο..... Αλλα ακομη κι ετσι τα λογια σου μου εκαναν καλο...... Να σαι καλα !! Κι γω πιστευω και ελπιζω να ξαναβρεθουμε με το μωρο μου !! Αλλα δυστυχως δεν μπορω να μην στεναχωριεμαι..... Sad

alicedros
SILVER MEMBER gouldians.eu
SILVER MEMBER gouldians.eu

Θηλυκό Κόκκορας
Αριθμός μηνυμάτων : 277
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα
4969

ΦΗΜΗ : 8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης